ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s částečným prvním stupněm. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1., 2. a 3. ročníku ve dvou třídách. 

Exkurze do bunkru ve Chvalovicích

před 3 měsíci, 9.5.2018

V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Číst celý článek

Den Země v Kovosteelu

před 3 měsíci, 30.4.2018

V pátek 27. dubna 2018 jsme se v rámci Dne Země vypravili do Kovosteelu. Pro děti byla připravena spousta aktivit týkajících se třídění odpadu, dráhy zručnosti, herna s logickými hračkami a další atrakce. Po celou dobu děti sbíraly razítka za plnění úkolů a které jsme na konci vyměnili za tašku s odměnou. Děti se také svezly vláčkem Steelinkou a prohlédly si zvířata v Kovozoo.

Číst celý článek

Hrátky s kůzlátky

před 3 měsíci, 30.4.2018

Tímto děkujeme paní Raclavské, která nás pozvala na návštěvu do jejich kozí společnosti. Děti si nejen prohlédly roztomilá kůzlátka, ale také se dozvěděly mnoho zajímavostí. Paní Raclavská pro děti měla připravený kvíz o zvířatech a na závěr i sladkou dobrotu ve tvaru kůzlátka.

Číst celý článek

Nové lego pro školní družinu

před 3 měsíci, 25.4.2018

Do školní družiny bylo z okruhu přátel školy jako sponzorský dar věnováno nové lego, ze kterého měly děti velkou radost. Děkujeme!

Číst celý článek

Dopisy budoucím prvňáčkům

před 3 měsíci, 25.4.2018

Čtvrtek 19. dubna byl významným dnem pro všechny předškoláky, kteří přišli k zápisu do ZŠ. Děti ze třetí třídy jim ve slohu napsaly dopisy a namalovaly obrázky. Budoucí prvňáčci se tak dozvěděli, co se ve škole naučí i kdo se tam na ně bude těšit.

Číst celý článek