ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s částečným prvním stupněm.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 4. ročníku ve dvou třídách. 

Slovácké muzeum

před 4 měsíci, 3.10.2018

Ve čtvrtek 27. září žáci první a druhé třídy navštívili Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, kde absolvovali přednášku o folklóru a lidových tradicích na Slovácku.

Číst celý článek

Dopravní hřiště

před 4 měsíci, 3.10.2018

Ve čtvrtek 27. září žáci třetí a čtvrté třídy navštívili dopravní hřiště v Uherském Hradišti. Děti byly poučeny o bezpečném chování na silnici jako chodci i jako cyklisté. Závěrem je pak čekal test a také jízda na kole podle pokynů a dopravních značek.

Číst celý článek

Představení ve Slováckém divadle

před 4 měsíci, 1.10.2018

Ve středu jsme navštívili představení s názvem Špalíček veršů a pohádek. Pohádková inscenace plná hudby a vynikajícího výtvarného zpracování se dětem moc líbila a odvezly si příjemný kulturní zážitek. Kulturu jsme spojili s posezením v cukrárně a procházkou Uherským Hradištěm s prohlídkou významných budov města.

Číst celý článek

Vycházka do Veletin

před 4 měsíci, 21.9.2018

Ve čtvrtek 20. září jsme s dětmi ze třetí a čtvrté třídy vyrazili v rámci prvouky a tělocviku na naučnou vycházku do Veletin. Cestou jsme pozorovali živočichy i rostliny, které se vyskytují v blízkém okolí. Ve Veletinách jsme v lese poznávali a sbírali houby. Na závěr děti potvrdily vynikající fyzickou kondici, když pěšky zvládly cestu zpět do Podolí. Tímto děkujeme paní Podškubkové za doprovod.

Číst celý článek

Beseda s Policií ČR

před 4 měsíci, 19.9.2018

V pondělí 17. září navštívila školu paní policistka z oddělení pořádkové policie, která děti seznámila s bezpečným chováním na ulici i na silnici, popsala jim svou náplň práce i práci ostatních kolegů. Děti plnily různé úkoly a na závěr si mohly vyzkoušet, jaké je to nosit například policejní čepici.

Číst celý článek