Vycházka do Veletin před 4 dny, 21.9.2018 - Ve čtvrtek 20. září jsme s dětmi ze třetí a čtvrté třídy vyrazili v rámci prvouky a tělocviku na naučnou vycházku do Veletin. Cestou jsme pozorovali živočichy i rostliny, které se vyskytují v blízkém okolí. Ve Veletinách jsme v lese poznávali a sbírali houby. Na závěr děti potvrdily vynikající fyzickou kondici, když pěšky zvládly cestu zpět do Podolí. Tímto děkujeme paní Podškubkové za doprovod.
Beseda s Policií ČR před 6 dny, 19.9.2018 - V pondělí 17. září navštívila školu paní policistka z oddělení pořádkové policie, která děti seznámila s bezpečným chováním na ulici i na silnici, popsala jim svou náplň práce i práci ostatních kolegů. Děti plnily různé úkoly a na závěr si mohly vyzkoušet, jaké je to nosit například policejní čepici.
Plavání před 6 dny, 19.9.2018 - V letošním školním roce byla opět zahájena výuka plavání v Aquaparku Uherské Hradiště. První úvodní hodina proběhla 10. září, kdy byly děti seznámeny s bezpečností, náplní výuky a poté rozděleny do družstev. Plavání bude pokračovat každých čtrnáct dnů po celé první pololetí. Kromě různých plaveckých dovedností na děti čeká i volné plavání a hry ve vodě, které mají děti nejraději.

Další projekty

• Ovoce do škol

LAKTEA, obecně prospěšná společnost, je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu „OVOCE DO ŠKOL“ pro základní školy v celé České republice.

• Recyklohraní

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

• Školní mléko

Laktea, o.p.s., je hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice.

Co se skrývá za vůní medu

Co se skrývá za vůní MEDU

Jedná se o osmiměsíční soutěž. Dětské týmy budou e­mailem dostávat úkoly, které se budou hodnotit a sčítat jejich body. V každé kategorii na konci soutěže budou oceněny tři týmy věcnými cenami, které budou nějak souviset se včelařením. Cílem soutěže je podpora a propagace včelařství.

Organizátorem je Přírodovědné centrum TRNKA při DDM Uherské Hradiště, ZŠ Za Alejí

Hravě žij zdravě 2014

jedná se o internetový kurz zdravého životního stylu. Kurz je organizován pro žáky 5. ročníků. Hravou formou mění nevhodné stravovací návyky, zlepšuje pitný režim a zvyšuje zájem žáků o pohybovou aktivitu.

Hlavním partnerem je Potravinářská komora ČR.

Žáci budou plnit úkoly, vyplňovat tabulky s pohybovými aktivitami a jídlem, které během dne snědli.