Vánoční dílničky před 2 dny, 12.12.2018 - V úterý 11. prosince se konaly již tradiční dílničky. Děti si spolu s rodiči mohli přijít vyrobit vánoční dekorace a drobné dárečky jako např. svícny, výrobky z vonné soli, včelího vosku nebo vánoční andílky. K tvoření hrály koledy a kdo přišel, odcházel nejen s vlastnoručními výtvory, ale i vánoční náladou.
Mikuláš ve školce a škole před 7 dny, 6.12.2018 - S obavami čekaly děti na příchod Mikuláše, anděla a čerta. Mikuláš ze své zlaté knihy četl dobré i špatné skutky dětí. Mnohé děti byly překvapené, co všechno na ně věděl. Ač se jim občas podaří trošku zazlobit, dostaly všechny děti malé balíčky s dobrotami.
Advent ve škole před 7 dny, 6.12.2018 - Ve škole začaly přípravy na svátky. Zapálili jsme první svíčku na adventním věnci. Začali jsme zdobit stromečky ve třídách, abychom si sváteční atmosféru užili co nejdéle.

Ovoce do škol

LAKTEA, obecně prospěšná společnost, je schváleným dodavatelem a zajišťuje dodávky v rámci projektu „OVOCE DO ŠKOL“ pro základní školy v celé České republice.

Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd.

Cílem projektu "Ovoce do škol" je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Školy by se na změnu stravovacích návyků žáků měly zaměřit především v rámci svých doprovodných opatření, a to jak ve výuce, tak při realizaci tematicky zaměřených akcí. Návrh těchto opatření bude zveřejněn na webových stránkách MŠMT a bude zaslán do všech základních škol.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí.

Prostředky na tento projekt poskytne Evropská unie 73% a Česká republika 27%.

Projekt "Ovoce do škol" se řídí Nařízením Rady ES č. 13/20009, Nařízením Komise ES č. 288/2009 a Nařízením vlády č. 478/2009.

SZIF schvaluje Žadatele o podporu, kteří zajištují distribuci ovoce a zeleniny do škol. Jejich přehled je zveřejněn na www.szif.cz.

Škola, která má zájem o dodávky produktů v rámci projektu "Ovoce do škol" ve školním roce 2013/2014 se musí Žadateli - o.p.s. Laktea přihlásit a uzavřít smlouvu.

Více podrobností v sekci Pro školy.

První dodávky bude o.p.s. Laktea realizovat bezprostředně po uzavření smlouvy se školou, resp. od září 2013.

Podpora je poskytována na:

* čerstvé ovoce a zeleninu

* balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním), pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla

* balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty, avšak jejich podíl může činit nejvýše 25% celkového počtu dodaných produktů

Výběr ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Exotické ovoce lze dodávat pro zpestření a rozšíření znalostí.

S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.

Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem "Ovoce do škol".

Četnost dodávek bude záviset na celkovém počtu přihlášených škol, resp. dětí.