Výukový program o včelách Vlčnov před 4 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 17 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 17 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

EU peníze školám

Zapojení se do tohoto projektu nám umožnilo zakoupit do školy pomůcky, na které bychom z běžného rozpočtu šetřili dlouho. Náš projekt se jmenuje Modernizace výuky, takže jsme z peněz pořídili notebooky, promítací plátna, dataprojektory, výukový software. Učitelé dostali možnost zúčastnit se dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti počítačových technologií, matematiky, jazyka českého a anglického.

Cílová částka se také odvíjela od počtu žáků ve škole. V rámci tzv. Šablon si učitelé sami zpracovávají DUMy (Digitální Učební Materiály), které ověřují ve výuce prostřednictvím moderních technologií.

Odkaz: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy/eu-penize-skolam

Projekt Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754)

Ve druhém pololetí školního roku 2016/2017 se škola zapojila do projektu Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754) ve zjednodušeném vykazování.

Projekt je zaměřen hlavně na vzdělávání pedagogických pracovníků základní i mateřské školy. U základní školy se jedná o vzdělávání v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a inkluzi. V mateřské škole je vzdělávání zaměřeno na předčtenářskou a předmatematickou gramotnost a inkluzi.

Z projektu jsou hrazeny kroužky Klub zábavné logiky a deskových her, Čtenářský klub a doučování pro děti ohrožené školním neúspěchem v základní škole. Pedagogičtí pracovníci jsou zapojeni do tandemové výuky.

Díky tomuto projektu mohou navštěvovat děti mateřské školy předškoličku - setkávání rodičů dětí MŠ s odborníky.

Z finančních prostředků projektu jsou ještě pořizovány učební pomůcky do výuky a do kroužků.

Projekt je na dobu 2 let.Bude ukončen ve druhém pololetí školního roku 2017/2018.