Beseda o Chile před 25 dny, 28.6.2018 - Závěrem školního roku nás navštívil pan Trávníček se svým synem, kteří pro děti měli připravenou poutavou přednášku o Chile. Zároveň se s námi přišla před prázdninami rozloučit paní starostka s panem účetním a přinesli dětem pomyslnou sladkou tečku za školním rokem.
Poznáváme Dolní Poolšaví před 25 dny, 28.6.2018 - V úterý a ve středu před koncem školního roku jsme vyrazili na putování po okolí Podolí - do Popovic, Hradčovic a Drslavic. Poznávali jsme nejen místní krásnou přírodu, ale také navštívili zajímavá místa. V Popovicích amfiteátr a firmu Přesné odlitky, kde jsme mohli vidět celý výrobní proces. V Drslavicích firmu Lima, která vyrábí svíčky a v Hradčovicích mnoho opravených pamětihodností.
Sběr před 25 dny, 28.6.2018 - V pondělí 25. června se uskutečnil již tradičně sběr papíru, elektrospotřebičů a vršků od PET lahví. Před budovou ZŠ byl přistaven kontejner, kam děti svážely sběrný materiál. Děkujeme všem, kteří přispěli. Peníze budou použity na odměny pro děti a učební pomůcky.

EU peníze školám

Zapojení se do tohoto projektu nám umožnilo zakoupit do školy pomůcky, na které bychom z běžného rozpočtu šetřili dlouho. Náš projekt se jmenuje Modernizace výuky, takže jsme z peněz pořídili notebooky, promítací plátna, dataprojektory, výukový software. Učitelé dostali možnost zúčastnit se dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti počítačových technologií, matematiky, jazyka českého a anglického.

Cílová částka se také odvíjela od počtu žáků ve škole. V rámci tzv. Šablon si učitelé sami zpracovávají DUMy (Digitální Učební Materiály), které ověřují ve výuce prostřednictvím moderních technologií.

Odkaz: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy/eu-penize-skolam

Projekt Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754)

Ve druhém pololetí školního roku 2016/2017 se škola zapojila do projektu Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754) ve zjednodušeném vykazování.

Projekt je zaměřen hlavně na vzdělávání pedagogických pracovníků základní i mateřské školy. U základní školy se jedná o vzdělávání v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a inkluzi. V mateřské škole je vzdělávání zaměřeno na předčtenářskou a předmatematickou gramotnost a inkluzi.

Z projektu jsou hrazeny kroužky Klub zábavné logiky a deskových her, Čtenářský klub a doučování pro děti ohrožené školním neúspěchem v základní škole. Pedagogičtí pracovníci jsou zapojeni do tandemové výuky.

Díky tomuto projektu mohou navštěvovat děti mateřské školy předškoličku - setkávání rodičů dětí MŠ s odborníky.

Z finančních prostředků projektu jsou ještě pořizovány učební pomůcky do výuky a do kroužků.

Projekt je na dobu 2 let.Bude ukončen ve druhém pololetí školního roku 2017/2018.