ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Posíláme dopis

před 1 měsícem, 25.10.2023

Ve slohu se žáci čtvrté a páté třídy seznamovali s psaním dopisu. Četli jsme si o tom, co všechno se s dopisem děje, než dorazí k adresátovi, co v něm nesmí chybět a jak správně napsat adresu na obálku. Všechny dopisy úspěšně dorazily ke svým adresátům.

Číst celý článek

Vyrábíme záložky

před 1 měsícem, 25.10.2023

Naše škola se zapojila do projektu přeshraniční spolupráce Záložka do knihy spojuje školy. Také malotřídní Spojená škola Horovce vyrobí a pošle záložky žákům podolské školy. Záložky jsou tematicky zaměřené na zvířátka v knihách českých autorů. Můžete tak vidět třeba maxipsa Fíka, králíky z klobouku, Ferdu Mravence nebo krtečka.

Číst celý článek

Jak jsme hodovali

před 2 měsíci, 19.10.2023

Přípravy na hodové vystoupení vyvrcholily v sobotu odpoledne u Kaple sv. Ducha. Žáci zazpívali, zatančili a zajuchali, aby byli hody veselé. V Podolském ráji pak byla na výstavě zahrádkářů vystavena i díla žáků základní školy.

Číst celý článek

Hry a tvoření ve školní družině

před 2 měsíci, 4.10.2023

Odpolední program v družině je pestrý. Děti tráví čas venku, staví, tvoří z keramiky i papíru nebo si užívají odpočinku.

Číst celý článek

Dravci

před 3 měsíci, 17.9.2023

Děti z MŠ i žáci ZŠ zhlédli u kaple komentovanou přehlídku dravců. Poutavý výklad seznámil se životem dravých ptáků, některé bylo možné si i pohladit a prohlédnout zblízka.

Číst celý článek

Spolupracujeme