ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Co to letí, jede, pluje?

před 13 dny, 31.5.2024

V mateřské škole se věnujeme tématu dopravy, hrajeme si s dopravními prostředky, stavíme silnice, tvoříme cesty. Seznamujeme se s dopravními značkami.

Číst celý článek

Hrajeme si na maminky

před 13 dny, 31.5.2024

Druhou květnovou neděli měly všechny maminky svátek. Připravili jsme s dětmi vystoupení pro maminky, babičky , tety a vlastně pro všechny kdo přišli na vystoupení. Obdarované maminky dostaly přáníčko, dáreček i sladkou pusu. Ve školce jsem zkoušeli všechny domácí práce, které maminky dělají a docela nám to šlo.

Číst celý článek

Projektový den

před 13 dny, 31.5.2024

V pátek 24. května proběhl v ZŠ projektový den. Žáci byli rozděleni do skupin podle věku a s připravenými podklady spolupracovali na vyhledávání informací o ekosystémech v našem okolí. Vznikly tak krásné práce se zaměřením na les, louku, zahradu, park a řeku. Vzniklé projekty pak prezentovali svým spolužákům.

Číst celý článek

Výtvarná soutěž

před 13 dny, 31.5.2024

Žáci ZŠ malovali obrázky do soutěže pořádané Ministerstvem vnitra tentokrát na téma Letní olympijské hry. Zpracování tématu bylo ponecháno na vlastní fantazii.

Číst celý článek

Pasování na čtenáře

před 27 dny, 17.5.2024

Prvňáčci navštívili místní knihovnu a po složení čtenářského slibu byli slavnostně pasováni na čtenáře.

Číst celý článek

Spolupracujeme