ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

A bylo vystoupení...

před 28 dny, 16.5.2024

Dlouhé přípravy, velké těšení, trocha nervozity a pak závěrečný potlesk a je po vystoupení. Podívejte se na fotky z příprav a pohledy do zákulisí. Děkujeme všem za milou a vřelou atmosféru, tleskáme dětem za zvládnutí a těšíme se na další setkání.

Číst celý článek

Nordic walking

před 28 dny, 16.5.2024

Pondělní ráno jsme ve škole odstartovali dlouho očekávanou první částí kurzu chůze s holemi. Usměvavá instruktora Hanka provedla žáky rozcvičkou, různými způsoby chůze a netradičním využitím holí. Všichni už se těšíme na červnové pokračování.

Číst celý článek


Třídíme odpad

před 1 měsícem, 29.4.2024

Tento týden jsme se s dětmi zajímali o ekologii. Třídili jsme podle druhů odpadů, vyráběli z odpadů. Zabývali jsme se opakovanou použitelností věcí i možností, jak z nich vyrobit něco dalšího, když doslouží.

Číst celý článek

Preventivní program Zdravá 5

před 1 měsícem, 29.4.2024

Žáci ZŠ se zúčastnili programu zaměřeného na vhodnou výživu. O vyvážené stravě, důležitosti pitného režimu a péči o své zdraví prostřednictvím kvalitního stravování jim zajímavou formou povídala lektorka Nadačního fondu Albert. Hravou a poutavou formou si děti vytvořily představu o tom, co tělo potřebuje a co mu naopak může uškodit. Závěrem každá třída obdržela certifikát za úspěšné absolvování programu.

Číst celý článek

Spolupracujeme