Pomůcky pro školní rok 2017/2018 před 12 hodinami, 17.8.2017 -
Informační schůzka pro rodiče před 5 dny, 12.8.2017 - Vážení rodiče, zveme Vás na informační schůzku dne 17.8.2017 od 16.00 v Základní škole. Budou Vám představeny nové paní učitelky, které budou učit Vaše děti v následujícím školním roce.
Informace pro rodiče před 27 dny, 21.7.2017 - V případě dotazů ohledně personálních změn ve škole kontaktujte, prosím, ředitelku školy.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Ing. et Mgr. Jana Buršová
ředitelka