Karneval před 10 dny, 10.2.2020 - Nedělní odpoledne patřilo karnevalovému veselí v kulturním domě. Na programu byla živá hudba, tanec, zábava a na závěr bohatá tombola. Děti roztančila i Simonka Vagdalová, která si připravila pohybové vystoupení k několika písničkám a sklidila zasloužený úspěch a potlesk. Děkujeme tímto obci Podolí a všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu karnevalu a sponzorům za dárky do tomboly.
Bruslení před 13 dny, 7.2.2020 - V rámci všestranného rozvoje sportovních dovedností dětí jsou hodiny tělocviku v měsíci únoru věnovány bruslení na nádvoří Jezuitské koleje v Uherském Hradišti.
Veršování před 13 dny, 7.2.2020 - V rámci hodin čtení si čtvrťáci a páťáci vyzkoušeli netradiční práci s verši, dramatizaci, pantomimu i vlastní tvorbu.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka