Střípky ze školky před 8 dny, 16.1.2019 - Co se odehrálo ve školce za poslední čas
Divadlo Zlín před 10 dny, 14.1.2019 - Čtvrteční odpoledne 10. ledna opět patřilo návštěvě Městského divadla ve Zlíně. Tentokrát děti pobavilo představení s názvem Královna Koloběžka I. Dětem se pohádka moc líbila a už se těší, co uvidí příště.
Zakončení výuky plavání před 15 dny, 9.1.2019 - V pondělí 7. ledna 2019 proběhla poslední hodina plavání. Děti byly seznámeny s desaterem bezpečnosti pro plavce, vyzkoušely si, co všechno už ve vodě umí a zvládnou. Pak následovalo oblíbené volné plavání a dovádění ve vodě. Dětem bylo také vystaveno plavecké vysvědčení informující o jejich dovednostech, které bude předáno společně s pololetním vysvědčením.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka