Přípravy na hody před 5 dny, 17.10.2019 - Jako každoročně i letos se děti ze školy připravují na hody v Podolí - nacvičují pásmo tanečků a písniček, vytváří výzdobu na výstavu zahrádkářů a připravují výrobky na jarmark.
Z hodin výtvarné výchovy před 5 dny, 17.10.2019 - V rámci podzimních témat zkoušíme různé výtvarné techniky. Práce zaměřené na podzimní plodiny si můžete prohlédnout na hody na výstavě zahrádkářů.
Hodina s knihou před 18 dny, 4.10.2019 - V rámci hodin čtení a rozvíjení čtenářské gramotnosti jednou za měsíc probíhá tzv. hodina s knihou. Děti si mohou ve škole vybrat knihu, která je zaujme a číst si v ní. Na konci hodiny pak zpracují krátký zápis o tom, co četly a mohou o knize povyprávět ostatním.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka