Výukový program o včelách Vlčnov před 4 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 17 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 17 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka