Závěrečné vystoupení MŠ a ZŠ před 1 dnem, 18.6.2019 - Pondělní odpoledne patřilo v mateřské i základní škole hudbě, tanci a dalším uměleckým činnostem. Děti v rámci svého vystoupení předvedly, co všechno umí a co je baví. Předškoláci byli slavnostně pasováni na školáky a oficiálně se tak zařadili mezi školáky.
Proužkovaný den před 12 dny, 7.6.2019 - V pátek 7. 6. 2019 jsme oblečením proužkovaných triček podpořili děti s rozštěpem, protože situace, kterou tyto děti i jejich procházejí, není lehká, i když jim často do života zůstane "jen" malý proužek na tváři.
Výšlap na Pepčín před 12 dny, 7.6.2019 - V rámci dne dětí jsme se vydali na výšlap na místo bývalého zámečku Pepčín nad Vlčnovem. Vystoupali jsme na rozhlednu Hraběcí, prošli se lesem, našli poklad, opekli špekáčky a vyřádili se v lese. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na dětském hřišti a s veselou náladou se vrátili zpět.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka