ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Výlet do ZOO Hodonín

před 3 dny, 10.6.2024

Po velkém těšení a v rámci tématu Zvířecí kamarádi vyrazily děti z MŠ na výlet za zvířátky. Počasí bylo teplé a slunečné a tak mohly děti obdivovat zvířata ve výbězích a pozorovat, co dělají, jak se krmí i odpočívají.

Číst celý článek

Exkurze ve Strážnici

před 3 dny, 10.6.2024

Školáci absolvovali exkurzi ve strážnickém skanzenu, kde se seznámili se stavbami i způsobem života našich předků. Druhou část dopoledne jsme věnovali návštěvě dílny, která se zabývá výrobou modrotisku. Dozvěděli jsme se zajímavosti o postupu i náročnosti ruční práce. Druhý den jsme ve výtvarné výchově vyzkoušeli tvorbu návrhu modrotiskového plátna.

Číst celý článek

Povídáme si o počasí

před 3 dny, 10.6.2024

Svítí sluníčko, bude pršet? Jaké jsou barvy duhy? Hrajeme si na meteorology a bavíme se o počasí.

Číst celý článek

Výlet do Bratislavy

před 3 dny, 10.6.2024

Přečtěte si, jak výlet popsali jeho účastníci.

Číst celý článek

Píšeme o Bratislavě

před 13 dny, 31.5.2024

V úterý 28. května jsme vyrazili na výlet do hlavního města Slovenska - Bratislavy. Žáci pak následně zpracovávali informace a zajímavosti z výletu do myšlenkových map, počítali svou útratu a psali zprávu o tom, co viděli a zažili. Nejzajímavější zpráva bude zveřejněna v samostatném příspěvku.

Číst celý článek

Spolupracujeme