ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Seminář neuro-vývojové stimulace ve škole

před 6 dny, 27.11.2023

V budově ZŠ se uskutečnil seminář vedený PhDr. Marjou Volemanovou, Ph.D.. Zájemkyně si vyzkoušely, jak je možné pomoci při přetrvávajících primárních reflexech nejen dětem. Školu navštívila také regionální televize, která o semináři a škole natočila krátkou reportáž.

Číst celý článek

MŠ ve Slováckém muzeu

před 16 dny, 17.11.2023

Navštívili jsme s dětmi Slovácké muzeum v Uherském Hradišti, kde jsme si prohlédli výstavu a tvořili "právo" k tématu "Zvyky a tradice".

Číst celý článek

Školka v září a v říjnu

před 26 dny, 7.11.2023

V září a říjnu si užíváme hodně času venku. Hrajeme si a tvoříme, oslavujeme, přemýšlíme jak co udělat a hlavně máme nové kamarády.

Číst celý článek

Výlet do zlínského muzea

před 1 měsícem, 1.11.2023

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně přivítalo žáky ZŠ zajímavou expozicí Princip Baťa, která mapuje historii obuvnictví. Prohlédli jsme si tradiční ševcovskou dílnu, stroje, vyzkoušeli si vyrobit botu, obdivovali vystavené střevíčky i ohromné boty. V navazující expozici zaujaly děti dobové hračky, promítání filmu i cestovatelská výstava M. Zikmunda a J. Hanzelky a suvenýry z jejich cest po Africe a Americe. Posledním místem, kam jsme se podívali, byla expozice s názvem František Bartoš, kde se děti mohly dozvědět o o tom, jak si děti hrávaly dříve, co se dělo na venkově anebo si zahrát loutkové divadlo. Také jsme se podívali do pojízdné kanceláře v "mrakodrapu" 21 a svezli se netradičním výtahem.

Číst celý článek

Záložky ze Slovenska

před 1 měsícem, 1.11.2023

Tento týden dorazila zásilka záložek v rámci projektu Záložka do knihy spojuje školy. Děti že základní školy Horovce umístily na záložky text pohádek, které teď budeme podle něj hledat a seznamovat se tak se slovenským jazykem.

Číst celý článek

Spolupracujeme