ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Zakončení výuky plavání

před 5 roky, 9.1.2019

V pondělí 7. ledna 2019 proběhla poslední hodina plavání. Děti byly seznámeny s desaterem bezpečnosti pro plavce, vyzkoušely si, co všechno už ve vodě umí a zvládnou. Pak následovalo oblíbené volné plavání a dovádění ve vodě. Dětem bylo také vystaveno plavecké vysvědčení informující o jejich dovednostech, které bude předáno společně s pololetním vysvědčením.

Číst celý článek

Povánoční nadílka

před 5 roky, 9.1.2019

Děti po návratu do školy po vánočních prázdninách překvapily a potěšily dárky pod stromečkem a zpříjemnily jim tak vstup do nového kalendářního roku. Stavebnice dětem zpestří přestávky i pobyt ve školní družině.

Číst celý článek

Přání

před 5 roky, 21.12.2018

Přejeme vám, ať je pro vás každý den jako nerozbalený dárek a v novém roce vám září šťastná hvězda.

Číst celý článek

Vánoční dílničky

před 5 roky, 12.12.2018

V úterý 11. prosince se konaly již tradiční dílničky. Děti si spolu s rodiči mohli přijít vyrobit vánoční dekorace a drobné dárečky jako např. svícny, výrobky z vonné soli, včelího vosku nebo vánoční andílky. K tvoření hrály koledy a kdo přišel, odcházel nejen s vlastnoručními výtvory, ale i vánoční náladou.

Číst celý článek

Mikuláš ve školce a škole

před 5 roky, 6.12.2018

S obavami čekaly děti na příchod Mikuláše, anděla a čerta. Mikuláš ze své zlaté knihy četl dobré i špatné skutky dětí. Mnohé děti byly překvapené, co všechno na ně věděl. Ač se jim občas podaří trošku zazlobit, dostaly všechny děti malé balíčky s dobrotami.

Číst celý článek

Spolupracujeme