ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. 

Hodina s knihou

před 2 měsíci, 4.10.2019

V rámci hodin čtení a rozvíjení čtenářské gramotnosti jednou za měsíc probíhá tzv. hodina s knihou. Děti si mohou ve škole vybrat knihu, která je zaujme a číst si v ní. Na konci hodiny pak zpracují krátký zápis o tom, co četly a mohou o knize povyprávět ostatním.

Číst celý článek

Z hodin tělesné výchovy

před 2 měsíci, 30.9.2019

V tělocviku zatím využíváme příjemného podzimního počasí a chodíme sportovat ven. Čtvrťáci a páťáci absolvovali mimo jiné i terénní běh s překonáváním překážek v přírodním prostředí, nácvik startu v různých podmínkách, základy míčových her i dráhu zručnosti.

Číst celý článek

Dopravní hřiště

před 2 měsíci, 30.9.2019

Ve čtvrtek 26. září absolvovali žáci 3. a 4. třídy dopravní výchovu v Uherském Hradišti. Po teoretické přípravě týkající se dopravních předpisů pro chodce a cyklisty si vyzkoušeli jízdu podle dopravních značek a pokynů. Další návštěva dopravního hřiště je plánována na duben, kdy úspěšní "řidiči" obdrží průkaz cyklisty.

Číst celý článek

Den bez aut

před 2 měsíci, 23.9.2019

V pátek 20. září jsme se zúčastnili akcí v rámci Dne bez aut v Uherském Hradišti. Na náměstí si děti vyzkoušely aktivity týkající se třídění odpadu, bezpečné jízdy v eko autech i na koloběžkách či stříkání hasičskou hadicí. Shlédli jsme také ukázku práce hasičů s možností prohlídky hasičského vozidla a auta městské policie. V parku a okolí byly pro děti připraveny úkoly, ve kterých si dokázaly svou šikovnost a zručnost a na konci je čekala odměna.

Číst celý článek

První školní den

před 3 měsíci, 5.9.2019

Dne 2. září byl v přítomnosti paní starostky zahájen nový školní rok. Letos jsme přivítali dva prvňáčky. Věříme, že se jim ve škole bude líbit. Přejeme všem rodičům i dětem dny plné pohody a radosti z poznávání.

Číst celý článek