ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s částečným prvním stupněm.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 4. ročníku ve dvou třídách. 

Závěrečné vystoupení MŠ a ZŠ

před 1 dnem, 18.6.2019

Pondělní odpoledne patřilo v mateřské i základní škole hudbě, tanci a dalším uměleckým činnostem. Děti v rámci svého vystoupení předvedly, co všechno umí a co je baví. Předškoláci byli slavnostně pasováni na školáky a oficiálně se tak zařadili mezi školáky.

Číst celý článek

Proužkovaný den

před 12 dny, 7.6.2019

V pátek 7. 6. 2019 jsme oblečením proužkovaných triček podpořili děti s rozštěpem, protože situace, kterou tyto děti i jejich procházejí, není lehká, i když jim často do života zůstane "jen" malý proužek na tváři.

Číst celý článek

Výšlap na Pepčín

před 12 dny, 7.6.2019

V rámci dne dětí jsme se vydali na výšlap na místo bývalého zámečku Pepčín nad Vlčnovem. Vystoupali jsme na rozhlednu Hraběcí, prošli se lesem, našli poklad, opekli špekáčky a vyřádili se v lese. Na zpáteční cestě jsme se zastavili na dětském hřišti a s veselou náladou se vrátili zpět.

Číst celý článek

Z hodiny slohu

před 12 dny, 7.6.2019

V rámci slohu jsme vyrazili ke kapli, kde ji děti zkoušely popsat - jak vypadá, co je na ní zajímavého, jaký materiál byl při stavbě použit. Druháci i třeťáci vytvořili zajímavé texty, ve kterých se uplatnil jejich pozorovací talent.

Číst celý článek

Studenti v naší škole

před 12 dny, 7.6.2019

Do základní školy v rámci praxe i letos zavítali studenti pedagogických fakult. Jeden z nich vytvořil pro žáky čtvrté třídy lapbooky - tématické složky do vlastivědy. Ty pak budou prezentovány na setkání pedagogů 21. června na Karlově Univerzitě v Praze. Práce s lapbooky byla pro děti zajímavá a velmi je bavila. Vyzkoušely si například orientaci v různých mapách podle světových stran i zábavný kvíz.

Číst celý článek