Organizace dne

6.30 – 8.00          scházení dětí

spontánní individuální a společné hry podle volby dětí

pitný režim

8.30 – 8.50          přivítání dne,předání prožitků dopoledních činností,

ranní komunitní kruh-využití pozitivní komunikace, smyslové,

jazykové, tělovýchovné chvilky dle zájmu a potřeb dětí

8.50 – 9.10          hygiena, dopolední svačina

9.10 – 9.45          podněcování a navazování  na prožitky a zkušenosti dětí v individuálních či skupinově organizovaných aktivitách,                                     didakticky zacílené činnosti poznávací, manipulační, experimentální a hravé, vycházející z potřeb, zájmů a                                                 schopností  dětí

9.45 – 11.45        příprava na pobyt venku,

pobyt venku

individuální práce s dětmi, otužování

11.45 - 12.30      hygiena, oběd, hygiena čistění zubů, příprava na odpočinek

12.30 – 14.00      odpolední odpočinek na lehátku, relaxace, poslech pohádky

spánek, individuální aktivity nespících předškolních dětí

14.00 – 14.30      odpolední svačina

14.30 – 16.00      zájmové spontánní hry dle volby dětí

dle zájmu možnost pokračování v didakticky zacílených činnostech

opakování a prohlubování poznatků

rozcházení dětí