Záchranářský pes před 5 dny, 11.10.2018 - Ve čtvrtek 11. října navštívila nás navštívila záchranářská fenka Tessie se svou paničkou, která je zároveň jejím psovodem. Obě předvedly dětem zajímavé momenty z práce záchranářů doplněné fotkami, poutavým vyprávěním i hrami pro děti. Děti si ze setkání odnesly spoustu rad a typů, jak se chovat v mimořádných situacích i při setkání se psem.
Z hodin výtvarné výchovy před 6 dny, 10.10.2018 - Ve výtvarné výchově se letos zatím věnujeme převážně podzimní tématice - plodům, které dozrávají a sklízí se touto dobou. Kreslíme, malujeme venku i ve třídě a věnujeme se i méně známým výtvarným technikám. Výsledky tvoření dětí uvidíte na výstavě zahrádkářů v domku u kaple.
Scénické čtení před 6 dny, 10.10.2018 - V pondělí v prostorách MŠ opět proběhlo scénické čtení, o které se postarali herci Slováckého divadla. Tentokrát měli pro děti připravenou Pošťáckou pohádku, která děti poučila i pobavila.

Co potřebujeme do MŠ

Co potřebuje vaše dítě do mateřské školy?

• DOMÁCÍ OBUV- pohodlné papučky (ne nazouváky), které si dítě dovede samo obout a které se nevyzouvají.
  • PEVNOU OBUV NA POBYT VENKU- tenisky, botasky, v zimním období teplejší nepromokavou obuv.
  • VHODNÉ OBLEČENÍ DO MŠ- pohodlné hrací kalhoty, tepláky nebo punčocháče, třičko, popř. zástěrku, do skříňky pro případ, „nehody“ uložte dítěti náhradní spodní prádlo, punčocháče, ponožky.
  • SPORTOVNÍ OBLEČENÍ NA POBYT VENKU A DO PŘÍRODY- pohodlná tepláková souprava, při chladnějším počasí šusťákovou soupravu, při teplém počasí kraťasy, tričko, ponožky, pokrývku hlavy.

Z hygienických důvodů není vhodné, aby se dítě v teplácích z vycházky pohybovalo ve třídě, na koberci.

• OBLEČENÍ NA ODPOLEDNÍ ODPOČINEK- pyžamo (každý týden/14 dnů vyprané, čisté)
  • PLASTOVÝ HRNÍČEK- podepsaný k zajištění pitného režimu dítěte během dne v MŠ
  • PAPÍROVÉ KAPESNÍKY – uložené ve skříňce.
  • PLÁŠTĚNKU- do skříňky pro případ deště na pobyt venku.
  • PŘEDŠKOLNÍ DĚTI- zubní kartáček, plastový kelímek (podepsaný), pastelky (nejlépe silnější, trojhranné- podepsat)

Nezapomeňte!

Svým dětem pomůžete v MŠ tím, že jim dáte takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit!

Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční- zipy, knoflíky… Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout. Při odchodu z MŠ zkontrolujte, zda-li je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.

• Své dítě oblékejte vždy o něco méně než sebe - více se pohybuje.
  • Věci by měly být podepsané. Děti jsou malé a některé věci si nepoznají.
  • V MŠ mají děti dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu! Výjimkou může být plyšová hračka- mazlíček, na kterou je dítě citově vázáno.