Beseda o Chile před 24 dny, 28.6.2018 - Závěrem školního roku nás navštívil pan Trávníček se svým synem, kteří pro děti měli připravenou poutavou přednášku o Chile. Zároveň se s námi přišla před prázdninami rozloučit paní starostka s panem účetním a přinesli dětem pomyslnou sladkou tečku za školním rokem.
Poznáváme Dolní Poolšaví před 24 dny, 28.6.2018 - V úterý a ve středu před koncem školního roku jsme vyrazili na putování po okolí Podolí - do Popovic, Hradčovic a Drslavic. Poznávali jsme nejen místní krásnou přírodu, ale také navštívili zajímavá místa. V Popovicích amfiteátr a firmu Přesné odlitky, kde jsme mohli vidět celý výrobní proces. V Drslavicích firmu Lima, která vyrábí svíčky a v Hradčovicích mnoho opravených pamětihodností.
Sběr před 24 dny, 28.6.2018 - V pondělí 25. června se uskutečnil již tradičně sběr papíru, elektrospotřebičů a vršků od PET lahví. Před budovou ZŠ byl přistaven kontejner, kam děti svážely sběrný materiál. Děkujeme všem, kteří přispěli. Peníze budou použity na odměny pro děti a učební pomůcky.

Co potřebujeme do MŠ

Co potřebuje vaše dítě do mateřské školy?

• DOMÁCÍ OBUV- pohodlné papučky (ne nazouváky), které si dítě dovede samo obout a které se nevyzouvají.
  • PEVNOU OBUV NA POBYT VENKU- tenisky, botasky, v zimním období teplejší nepromokavou obuv.
  • VHODNÉ OBLEČENÍ DO MŠ- pohodlné hrací kalhoty, tepláky nebo punčocháče, třičko, popř. zástěrku, do skříňky pro případ, „nehody“ uložte dítěti náhradní spodní prádlo, punčocháče, ponožky.
  • SPORTOVNÍ OBLEČENÍ NA POBYT VENKU A DO PŘÍRODY- pohodlná tepláková souprava, při chladnějším počasí šusťákovou soupravu, při teplém počasí kraťasy, tričko, ponožky, pokrývku hlavy.

Z hygienických důvodů není vhodné, aby se dítě v teplácích z vycházky pohybovalo ve třídě, na koberci.

• OBLEČENÍ NA ODPOLEDNÍ ODPOČINEK- pyžamo (každý týden/14 dnů vyprané, čisté)
  • PLASTOVÝ HRNÍČEK- podepsaný k zajištění pitného režimu dítěte během dne v MŠ
  • PAPÍROVÉ KAPESNÍKY – uložené ve skříňce.
  • PLÁŠTĚNKU- do skříňky pro případ deště na pobyt venku.
  • PŘEDŠKOLNÍ DĚTI- zubní kartáček, plastový kelímek (podepsaný), pastelky (nejlépe silnější, trojhranné- podepsat)

Nezapomeňte!

Svým dětem pomůžete v MŠ tím, že jim dáte takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit!

Všechno oblečení i jeho součásti by měly být funkční- zipy, knoflíky… Kupujete-li obuv, vyberte takový typ, který si dítě dokáže samo obout. Při odchodu z MŠ zkontrolujte, zda-li je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.

• Své dítě oblékejte vždy o něco méně než sebe - více se pohybuje.
  • Věci by měly být podepsané. Děti jsou malé a některé věci si nepoznají.
  • V MŠ mají děti dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu! Výjimkou může být plyšová hračka- mazlíček, na kterou je dítě citově vázáno.