Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Kroužky Mateřské školy

Hra na flétnu

Kroužek HRA NA FLÉTNU navštěvují zejména starší děti.

Kroužek vede paní učitelka Adéla Juráková.

Hravou formou se zde učí základní tóny, technika správného držení nástroje a hlavně technika správného dýchání, což je velmi důležité pro hru na dechový hudební nástroj.

Šikovné ručičky

Vede paní učitelka Magda Molnárová. Koná se 1x14 dnů v mateřské škole ve středu po obědě.

Děti si vyzkouší další výtvarné techniky, zlepšují se v manuálních dovednostech.

Metoda dobrého startu

Předškolička