Výlet do ZOO Hodonín před 3 dny, 10.6.2024 - Po velkém těšení a v rámci tématu Zvířecí kamarádi vyrazily děti z MŠ na výlet za zvířátky. Počasí bylo teplé a slunečné a tak mohly děti obdivovat zvířata ve výbězích a pozorovat, co dělají, jak se krmí i odpočívají.
Exkurze ve Strážnici před 3 dny, 10.6.2024 - Školáci absolvovali exkurzi ve strážnickém skanzenu, kde se seznámili se stavbami i způsobem života našich předků. Druhou část dopoledne jsme věnovali návštěvě dílny, která se zabývá výrobou modrotisku. Dozvěděli jsme se zajímavosti o postupu i náročnosti ruční práce. Druhý den jsme ve výtvarné výchově vyzkoušeli tvorbu návrhu modrotiskového plátna.
Povídáme si o počasí před 3 dny, 10.6.2024 - Svítí sluníčko, bude pršet? Jaké jsou barvy duhy? Hrajeme si na meteorology a bavíme se o počasí.

Náhled obrázku

Modrý den

vytvořeno: 18.2.2014, před 10 roky v rubrice Mateřská škola Dne 18. února 2014 se v naší mateřské škole uskutečnil ,, Modrý den". Už v ranních hrách měly děti možnost prohlédnout si obrázky mořských živočichů, mušlí a spoustu jiných zajímavostí. Po zakoupení palubních lístků byly malí námořníci pozváni na plavbu lodí po moři.Celou cestu provázel námořníky kapitán lodní posádky, vyprávěl jim o životě v mořských hlubinách a upozornil je na všechna možná nebezpečí. Jedním z tvorů, který námořníky velmi zaujal, byla velryba Klára, o které se společně s kapitánem naučily novou písničku.Během plavby námořníci poslouchali zvuky moře a plnily úkoly zadané kapitánem. Jejich klidnou plavbu neustále narušoval hladový žralok .Po návratu k pobřeží získali námořníci za splnění úkolů a slušné chování od kapitána medaili. Ve výtvarných činnostech si pak každé dítě mohlo vyrobit svůj malý podmořský svět.