Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Advent ve školce

vytvořeno: 3.1.2014, před 4 roky v rubrice Mateřská škola Předvánoční čas jsme jako každoročně zahájili Mikulášskou nadílkou.

Mikuláš byl velmi   hodný, všechny děti obdaroval hezkými dárky a nezapomněl nám přinést vánoční stromeček.   A to už začala ta pravá předvánoční atmosféra. Vystřihovali jsme a lepili vánoční ozdoby,   zpívaly koledy a také jsme si upekli plný tác voňavých perníčků. Moc zajímavé bylo pouštět   lodičky z ořechových skořápek. Pod krásně nazdobeným stromečkem jsme se radovali   z bohaté nadílky, kterou nám přinesl do školky Ježíšek o trochu dřív.