ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.

Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 2 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.

Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 3 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a jedna asistentka pedagoga.

Slavnostní ukončení školního roku 2020/2021

před 2 roky, 7.7.2021

Poslední červnový den patřil předání vysvědčení a loučení. Školu navštívili i zástupci obce Podolí. Přejeme všem dětem i jejich blízkým prázdniny plné sluníčka a radosti ze společně strávených chvil.

Číst celý článek

Výšlap do Amfíku

před 2 roky, 7.7.2021

Předposlední školní den patřil toulkám okolní přírodou. Čtvrťáci a páťáci ho strávili procházkou do Amfíku. Osvěžili jsme se u studánky, zastavili se u rybníka s labutěmi, poseděli na zahrádce restaurace a užili si spoustu zábavy.

Číst celý článek

Párty pro páťáky

před 2 roky, 7.7.2021

V posledním týdnu školy jsme se na školním dvoře rozloučili se druhou třídou, která byla v ZŠ celých pět let prvního stupně. Vzduchem létaly zátky od dětského šampaňského, připíjelo se na šťastnou další životní etapu, tančilo se a hrály se hry. Školu opouští devět žáků páté třídy. Přejeme všem, ať se jim daří.

Číst celý článek

Amélčin minikoncert

před 2 roky, 28.6.2021

V hodině hudební výchovy nás žákyně třetího ročníku Amélie Mikulová potěšila hrou na housle.

Číst celý článek

Spaní ve škole

před 2 roky, 23.6.2021

Na rozloučenou s páťáky se uskutečnilo přespání ve škole. Společně jsme povečeřeli, zahráli si hry, prošli se večerním Podolím a zahráli si v setmělé budově má schovávanou. Po noci strávené ve spacáku následovala snídaně a páteční vyučování. Přespání ve škole si všichni užili a budou na něj rádi vzpomínat.

Číst celý článek

Spolupracujeme