ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s částečným prvním stupněm.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 4. ročníku ve dvou třídách. 

Bruslení Jezuitská kolej

před 1 rokem, 19.1.2018

V pátek 19. ledna jsme se vypravili bruslit na umělý povrch na nádvoří Jezuitské koleje. Všechny děti si vyzkoušely svou obratnost a šikovnost. Dokonce i ti, kteří stáli na bruslích poprvé v životě, byli nadšení.

Číst celý článek

Ochutnávka exotického ovoce

před 1 rokem, 16.1.2018

V rámci projektu Ovoce do škol jsme dostali do školy bedýnku s exotickým ovocem a informační kartou. Následně jsme pro děti připravili ochutnávku tohoto ovoce. Děti se dozvěděly zajímavé informace o mangu, nashi, granátovém jablku, avokádu a dalších tropických plodech.

Číst celý článek


Co se učí třeťáci

před 1 rokem, 11.1.2018

Třetí třída je charakteristická tím, že děti musí zvládnout vyšší náročnost učiva i větší množství po stránce obsahové. Proto se snažíme si osvojování nových poznatků zpříjemnit a předávat je dětem zábavnou formou. V prvouce jsme dělali pokusy s vodou a různými látkami v ní. Ve výtvarné výchově jsme se učili o míchání barev.

Číst celý článek

Předvánoční den v ZŠ

před 1 rokem, 22.12.2017

Poslední školní den v roce 2017 se nesl v základní škole ve vánočním duchu. Děti si ve svých třídách rozdaly dárečky, zahrály hry a zazpívaly koledy. Pak jsme se všichni sešli v modré třídě, kde jsme si povídali o tradicích a vyzkoušeli si některé vánoční zvyky.

Číst celý článek