ZŠ Podolí
Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace.
Základní škola je škola s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky. V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. Ve škole vyučují 4 paní učitelky, 3 asistentky pedagoga a 1 vychovatelka školní družiny.
Mateřská škola sídlí v jiné budově než základní škola. Je to modernější budova. Od školního roku 2023/2024 byly znovu otevřeny 2 třídy mateřské školy pro děti ve věku od 2 do 7 let. K mateřské škole patří také školní zahrada s novými herními průlezkami. Ve školce působí čtyři paní učitelky a dvě asistentky pedagoga.
Zdraví v hrsti
Do základní školy zavítala studentka lékařské fakulty Ema Ferencová s projektem Zdraví v hrsti. Děti hravou formou seznámila se skladbou jídelníčku, vysvětlila jaké jsou rozdíly mezi jednoduchými a složenými cukry a také potřebu vitamínů či vlákniny ve stravě. V závěru si žáci vyzkoušeli sami poskládat svůj zdravý talíř. Emě tímto děkujeme a přejeme hodně úspěchů při studiu.
Číst celý článekZvířátka v zimě
Zvířátka v zimě, to je to, o čem povídáme tento týden. Jak zvířátka zvládají zimu, kde ji tráví. Kdo u nás zůstává, kdo odlétá za teplem. Kdo spí a kdo v zimě loví. Učíme se říkanky, zpívané písničky o zimě. Tvoříme dobroty pro ptáčky a pozorujeme, kdo si přilétá smlsnout.
Číst celý článekPololetní vysvědčení
První polovinu školního roku jsme tentokrát uzavřeli exkurzí do Památníku Velké Moravy ve Starém Městě. Po předání vysvědčení ve vestibulu nás čekala komentovaná prohlídka muzea. Dozvěděli jsme se zajímavosti o archeologických nálezech, o životě tehdejších lidí, jejich zvycích, módě i způsobu obživy. Děti tak měly možnost zajímavého srovnání života našich předků se současností.
Číst celý článekOlympijský týden v MŠ
Olympijský týden v MŠ. Přestože není sníh, my jsme si vyzkoušeli hned několik zimních olympijských sportů: curling, slalom na lyžích, biatlon, boby, hokej... Tak uvidíme, kolik se mezi námi najde nových olympioniků. Ale medaile, diplom a ceny jsme získali už i v MŠ.
Číst celý článek