Výlet do zlínského muzea

vytvořeno: 1.11.2023, před 9 měsíci v rubrice ZŠ Podolí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně přivítalo žáky ZŠ zajímavou expozicí Princip Baťa, která mapuje historii obuvnictví. Prohlédli jsme si tradiční ševcovskou dílnu, stroje, vyzkoušeli si vyrobit botu, obdivovali vystavené střevíčky i ohromné boty. V navazující expozici zaujaly děti dobové hračky, promítání filmu i cestovatelská výstava M. Zikmunda a J. Hanzelky a suvenýry z jejich cest po Africe a Americe. Posledním místem, kam jsme se podívali, byla expozice s názvem František Bartoš, kde se děti mohly dozvědět o o tom, jak si děti hrávaly dříve, co se dělo na venkově anebo si zahrát loutkové divadlo. Také jsme se podívali do pojízdné kanceláře v "mrakodrapu" 21 a svezli se netradičním výtahem.