Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Halloween party

vytvořeno: 31.10.2013, před 5 roky v rubrice Aktuality spaní ve škole

Počasí nám přálo, a tak jsme mohli naše „Halloweenské řádění“ začít na školní zahradě.

Odpolední party odstartovalo soutěží, v které žáci museli zapojit rychlost i chytrost dohromady. Skupinka soutěžících, která nejdříve vyluštila zašifrovanou zprávu si mohla pochutnat na „sladkém pokladu.“

Po úvodní soutěži jsme uspokojily naše žaludky opečenými špekáčky a ihned poté vypukl náš večírek.

Nejdříve se všichni hodily „do gala“ a předvedli se v celé své kráse. Děti soutěžily v různých disciplinách a aktivitách, kterými se baví mládež i v anglicky mluvících zemích (např. APPLE BOBBING a APPLES ON THE STRING).

V 22.00 hodin byla vyhlášena večerka a po absolvování hygieny mohly děti zhlédnout jeden hororový film. V průběhu filmu všichni hrdinové absolvovali STEZKU ODVAHY.

Kolem 23.00 hodiny většina zúčastněných zaspala. Ale bohužel i vyjímky se našly (hlavně z chlapeckých řad)a paní učitelka musela několikrát za noc opustit svůj vyteplený pelíšek.

Ranní vstávání bylo kruté, ale nevyhnutelné. Následoval úklid, snídaně a konečné vyhlášení všech soutěží. Každý si odnesl diplomek a nějakou tu maličkost.

Celé páteční dušičkové dopoledne dále pokračovalo projektovým dnem na dušičkové téma.