Aktuálně

Co se děje ve školce před 2 dny, 2.12.2022 - Ve školce už je znát, že se blíží čas Vánoc. Děti si vyzkoušely pečení perníčků, tvoření z papíru a povídaly si o svátku svaté Barbory, který bude v neděli. Při vycházkách je patrné, že přišel zimní čas a je potřeba se teple oblékat. Týden dětem zpříjemnilo divadélko, které přijelo zahrát tři výchovné pohádky.
Návštěva planetária před 8 dny, 25.11.2022 - V planetáriu v Uherském Brodě byl pro žáky připraven zajímavý program. Děti se podívaly na noční oblohu různých ročních období, cestovaly galaxií, viděly zblízka hvězdy i planety. V rámci poutavé přednášky jsme shlédli dva dokumenty o vesmíru. Procházku po městě jsme završili u krásného dřevěného betlému na náměstí.
Kondiční vycházka před 10 dny, 24.11.2022 - Mladší žáci vyrazili v rámci tělocviku utužit svoji kondici. Velká vycházka svižným tempem všechny zahřála a cestou jsme se pokochali pohledem na měnící se podzimní přírodu.

Spolupracujeme


Aktuality

ZÁŘÍ

Evropský týden mobility


Dne 19. 9. 2013 jsme se zúčastnili se školní družinou Evropského týdne mobility v Uherském Hradišti.


Žáci měli možnost se projet po náměstí na koloběžce, které bylo po celý den „BEZ AUT“. Vyzkoušeli si také svoje výtvarné umění na silnici v Nádražní ulici a shlédli kulturní program DDM na velkém pódiu.


Největším zážitkem však bylo ulehnutí v sanitce s odborným výkladem záchranářů a posezení v hasičském voze.


S údivem také všichni sledovali vyprošťování člověka z havarovaného auta pomocí hydraulických kleští. Někteří si dokonce chtěli odnést zbytky z vraku auta domů (zrcátky, blatníky,...) jako suvenýr, což jim ale nebylo povoleno.


Akce byla i přes chvilkovou nepřízeň počasí zdařilá.


Pozorování okolí, vycházka s dalekohledem

Jablečné dobroty - pečení ve ŠD

Korálkování


Třetí říjnové úterý odpoledne naši ZŠ navštívila paní Majíčková, která byla ochotna děti naučit základům korálkování. Hlavně děvčata, ale i někteří chlapci se s nadšením probírali jejími barevnými korálkovými poklady a navrhovali si vlastní ozdůbky – přívěšky, náušnice, náramky...


Halloween


Spaní ve škole - Halloween party (31.10. - 1. 11. 2013)


Počasí nám přálo, a tak jsme mohli naše „Halloweenské řádění“ začít na školní zahradě.

Odpolední party odstartovalo soutěží, v které žáci museli zapojit rychlost i chytrost dohromady. Skupinka soutěžících, která nejdříve vyluštila zašifrovanou zprávu si mohla pochutnat na „sladkém pokladu.“

Po úvodní soutěži jsme uspokojily naše žaludky opečenými špekáčky a  náš večírek mohl odstartovat.

Nejdříve se všichni hodily „do gala“ a předvedli se v celé své kráse. Děti soutěžily v různých disciplinách a aktivitách, kterými se baví i mládež v anglicky mluvících zemích (např. APPLE BOBBING a APPLES ON THE STRING).

V 22.00 hodin byla vyhlášena večerka a po absolvování hygieny mohly děti zhlédnout jeden hororový film. V průběhu filmu všichni hrdinové absolvovali STEZKU ODVAHY.

Okolo 23.00 hodiny většina zúčastněných zaspala. Ale i vyjímky se bohužel našly (hlavně z chlapeckých řad) a paní učitelka musela několikrát za noc opustit svůj vyteplený pelíšek.

Ranní vstávání bylo kruté, ale nevyhnutelné. Následoval úklid, snídaně a konečné vyhlášení všech soutěží. Každý si odnesl diplomek a nějakou tu maličkost.

Celé páteční dušičkové dopoledne dále pokračovalo projektovým dnem na dušičkové téma.
Drakiáda (4. 10. 2014)


Krásné páteční odpoledne se úplně nabízelo k pouštění draků. Naše děti, ačkoliv se některým zdá, že jsou na pouštění draků již velké, se na tuto akci těšily. I když si všechny draka nepřinesly, každý se stal při pouštění draků velmi užitečným pomocníkem.

Opravdu velký obdiv si zasloužil obrovský drak Jakuba Zbranka (viz foto), a také drak Aďi Potomákové, který vyletěl neuvěřitelně vysoko.

Drak Tomáše Smetany měl dokonce několik hlav. Anička s Anežkou trošku se svými příšerkami zápasily, ale nakonec se jejich drakům podařilo vzlétnout hodně vysoko.

Všechny děti byly odměněny diplomy, sladkostmi a drobností.LEDEN

Sportujeme rádi - Sportovní odpoledne ve školní družině (opičí dráha, florbal)


Stavebnice BOFFIN nás baví

ÚNOR

Áďa má dílničky

Některé děti z naší školy jsou tak zručné, že mohou klidně vystřídat v řízené odpolední činnosti paní vychovatelku.

Tak například Adélka Potomáková z 5. třídy nás naučila za jedno družinové odpoledne krásnou dekoraci,

ZVONEČKY Z BAVLNEK. Díky Adélko, jsi moc šikovná.


BŘEZEN


Číst se musí


DUBEN

Pletení žil s panem Raclavským

I v naší vesnici se stále najdou ochotní a velmi zruční lidé, kteří rádi dětem poradí jak například uplést parádní "TATAR".

Dokonce i děvčata jevila velký zájem se tuto dovednost naučit.

Všichni byli nakonec náležitě pyšní, že si domů odnesli vlastnoručně upletenou žilu.

"V obchodě si ji přece koupí každý, ale toto je můj výrobek"