Exkurze do bunkru ve Chvalovicích

vytvořeno: 9.5.2018, před 6 roky v rubrice ZŠ Podolí V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.