Beseda o Chile před 2 měsíci, 28.6.2018 - Závěrem školního roku nás navštívil pan Trávníček se svým synem, kteří pro děti měli připravenou poutavou přednášku o Chile. Zároveň se s námi přišla před prázdninami rozloučit paní starostka s panem účetním a přinesli dětem pomyslnou sladkou tečku za školním rokem.
Poznáváme Dolní Poolšaví před 2 měsíci, 28.6.2018 - V úterý a ve středu před koncem školního roku jsme vyrazili na putování po okolí Podolí - do Popovic, Hradčovic a Drslavic. Poznávali jsme nejen místní krásnou přírodu, ale také navštívili zajímavá místa. V Popovicích amfiteátr a firmu Přesné odlitky, kde jsme mohli vidět celý výrobní proces. V Drslavicích firmu Lima, která vyrábí svíčky a v Hradčovicích mnoho opravených pamětihodností.
Sběr před 2 měsíci, 28.6.2018 - V pondělí 25. června se uskutečnil již tradičně sběr papíru, elektrospotřebičů a vršků od PET lahví. Před budovou ZŠ byl přistaven kontejner, kam děti svážely sběrný materiál. Děkujeme všem, kteří přispěli. Peníze budou použity na odměny pro děti a učební pomůcky.

Evropský týden mobility v UH

vytvořeno: 19.9.2013, před 5 roky v rubrice Aktuality Dne 19. 9. 2013 jsme se zúčastnili se školní družinou Evropského týdne mobility v Uherském Hradišti, kde žáci měli možnost se projet po náměstí na koloběžce, které bylo po celý den „BEZ AUT“. Vyzkoušeli si také svoje výtvarné umění na silnici v Nádražní ulici a shlédli kulturní program DDM na velkém pódiu. Největší zážitkem však bylo ulehnutí v sanitce s odborným výkladem záchranářů a posezení v hasičském voze. S údivem také všichni sledovali vyprošťování člověka z havarovaného auta pomocí hydraulických kleští. Někteří si dokonce chtěli odnést zbytky z vraku auta domů (zrcátky, blatníky,...) jako suvenýr, což jim ale nebylo povoleno. Akce byla i přes chvilkovou nepřízeň počasí zdařilá.