Co se děje ve školce před 6 hodinami, 2.12.2022 - Ve školce už je znát, že se blíží čas Vánoc. Děti si vyzkoušely pečení perníčků, tvoření z papíru a povídaly si o svátku svaté Barbory, který bude v neděli. Při vycházkách je patrné, že přišel zimní čas a je potřeba se teple oblékat. Týden dětem zpříjemnilo divadélko, které přijelo zahrát tři výchovné pohádky.
Návštěva planetária před 7 dny, 25.11.2022 - V planetáriu v Uherském Brodě byl pro žáky připraven zajímavý program. Děti se podívaly na noční oblohu různých ročních období, cestovaly galaxií, viděly zblízka hvězdy i planety. V rámci poutavé přednášky jsme shlédli dva dokumenty o vesmíru. Procházku po městě jsme završili u krásného dřevěného betlému na náměstí.
Kondiční vycházka před 8 dny, 24.11.2022 - Mladší žáci vyrazili v rámci tělocviku utužit svoji kondici. Velká vycházka svižným tempem všechny zahřála a cestou jsme se pokochali pohledem na měnící se podzimní přírodu.

Evropský týden mobility v UH

vytvořeno: 19.9.2013, před 9 roky v rubrice Aktuality Dne 19. 9. 2013 jsme se zúčastnili se školní družinou Evropského týdne mobility v Uherském Hradišti, kde žáci měli možnost se projet po náměstí na koloběžce, které bylo po celý den „BEZ AUT“. Vyzkoušeli si také svoje výtvarné umění na silnici v Nádražní ulici a shlédli kulturní program DDM na velkém pódiu. Největší zážitkem však bylo ulehnutí v sanitce s odborným výkladem záchranářů a posezení v hasičském voze. S údivem také všichni sledovali vyprošťování člověka z havarovaného auta pomocí hydraulických kleští. Někteří si dokonce chtěli odnést zbytky z vraku auta domů (zrcátky, blatníky,...) jako suvenýr, což jim ale nebylo povoleno. Akce byla i přes chvilkovou nepřízeň počasí zdařilá.