Výlet do Kutné Hory před 4 dny, 13.5.2022 - Středeční výlet do města stříbra provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra. Dopoledne a část odpoledne jsme strávili ve společnosti průvodce, který nás provedl Vlašským dvorem a Mincovnou. Děti se zde seznámily s historií jádra města i historií mincovnictví. Následovala procházka historickým centrem s výkladem a návštěva Chrámu sv. Barbory a přilehlé kaple. Prostřednictvím pohádkového příběhu a pověstí jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po společné části následoval rozchod, aby si všichni mohli prozkoumat centrum města. Vrátili jsme se ve večerních hodinách, příjemně unavení a bohatší o mnoho nových poznatků a zážitků.
Dubnové dny v družině před 11 dny, 6.5.2022 - Závěr dubna patřil táboráku a čarodějnicím. Děti si na zahradě ozdobily májku, opekly špekáčky a užily spoustu zábavy.
Čarodějnice v MŠ před 11 dny, 6.5.2022 - Poslední dubnový pátek jsme měli ve školce čarodějnický den. Děti plnily spoustu úkolů, aby mohly být “pasovaní” na čarodějnice. Vymyslely si například své čarodějnické jméno, učily se létat na koštěti a taky vařily pravý lektvar.

Drakiáda

vytvořeno: 4.10.2013, před 9 roky v rubrice Aktuality Krásné páteční odpoledne se úplně nabízelo k pouštění draků. Naše děti, ačkoliv se některým zdá, že jsou na pouštění draků již velké, se na tuto akci těšily. I když si všechny draka nepřinesly, každý se stal při pouštění draků velmi užitečným pomocníkem. Opravdu velký obdiv si zasloužil obrovský drak Jakuba Zbranka (viz foto), a také drak Aďi Potomákové, které vyletěl neuvěřitelně vysoko. Drak Tomáše Smetany měl dokonce několik hlav. Anička s Anežkou trošku se svými příšerkami zápasily, ale nakonec je vynesly také hodně vysoko. Všechny děti byly odměněny diplomy, sladkostmi a drobností.