Čtení z knihy Policejní pohádky

vytvořeno: 26.3.2015, před 9 roky v rubrice ZŠ Podolí Video: https://www.youtube.com/watch?v=jTBzqMb_YPA Článek: http://slovacky.denik.cz/zpravy_region/policiste-cetli-detem-v-podoli-policejni-pohadky-20150327.html

Pravděpodobně poprvé byly vydány „Policejní pohádky.“ Knížka obsahuje 16 pohádek a příběhů, určených předškolákům i mladším školákům.
Unikátní publikace seznamuje děti se zásadami bezpečného chování, přiblíží správné i nesprávné chování v různých situacích. Právě díky zvolené formě pohádek a příběhů je efektivita výuky bezpečnostních pravidel pro nejmenší nejpřiměřenější.

Knihu „Policejních pohádek“ vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje na sklonku roku 2014 v prvotním nákladu přesahujícím 6 000 kusů. Jejím autorem je soudce. Publikace obsahuje 16 pohádek a příběhů. Pohádkami děti provede policista Honzík a soudce spravedlivý Přemysl. Kniha prostřednictvím příběhů děti seznamuje se zásadami bezpečného chování a přiblíží správné a nesprávné chování. Detaily ke knize naleznete ZDE.