Co potřebují dětí do MŠ

vytvořeno: 30.8.2021, před 3 roky v rubrice ZŠ Podolí

CO VAŠE DÍTĚ POTŘEBUJE S SEBOU DO ŠKOLKY?

1. PŘEZŮVKY – nejlépe s pevnou patou, volte takové, se kterými nemá dítě problém při samostatném obouvání. NEDOPORUČUJEME sandály, nazouváky (hrozí zranění)
  2. PYŽAMKO – mění se každý týden
  3. POHODLNÉ OBLEČENÍ NA POBYT VE ŠKOLCE (nejlépe oblečení, u kterého nebude vadit, když se zašpiní) a nějaké OBLEČENÍ NAVÍC, pokud by se dítě potřebovalo převléknout (spodní prádlo, ponožky, tričko, kalhoty atd. – také necháváme ve skříňce)
  4. STARŠÍ BOTY A OBLEČENÍ NA ZAHRADU – odpovídající daného ručnímu období
  5. PLÁŠTĚNKA (necháváme ve skříňce)
  6. ŠANON (kroužkový pořadač A4 (28x32) + 1 balení EUROSLOŽEK (vše se Vám vrátí v podobě portfolia dítěte)

VŠECHNY UVEDENÉ POLOŽKY PROSÍME PODEPSAT!

POTŘEBY NA POLOLETÍ (zůstávají ve školce)

1. 1x vlhčené ubrousky
  2. 1x toaletní papír
  3. 1x balení papírových kapesníků v krabičce
  4. Plastová láhev na pití

OBLEČENÍ

• Svým dětem pomůžete v MŠ tím, že jim dáte takové oblečení, KTERÉ SI UMÍ Z VĚTŠÍ ČÁSTI SAMY OBLÉKAT/SVLÉKAT, ZAPÍNAT a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.
  • Při odchodu z MŠ zkontrolujte, zda-li je prádlo použitelné na druhý den a je-li obráceno na líc. Rozvažte, prosím, také uzle na botách.
  • Děti si mohou do MŠ přinést zpočátku plyšového mazlíčka (podepsaný). Ostatní hračky prosíme nechávat ve skříňce. Učitelé nenesou za hračky dětí zodpovědnost.
  • Ve školce není dětem kvůli jejich bezpečnosti povoleno nosit řetízky, korále a náramky. Za náušnice v případě ztráty zodpovídají rodiče.