Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.