Pasování na čtenáře před 7 dny, 23.6.2022 - Prvňačka Kristýnka Stenbergerová byla slavnostně pasována na čtenářku a to přímo uprostřed krásné přírody, která Podolí obklopuje.
T-mobile olympijský běh před 7 dny, 23.6.2022 - Ve středu 22. června v 10:00 odstartoval celorepublikový olympijský běh. Naši žáci absolvovali trasu dlouhou 0,5 nebo 1 km. Největším vítězstvím bylo, že všichni zvládli danou trasu uběhnout a v cíli na ně čekala odměna v podobě výtvarných potřeb, kšiltovek a diplomů.
Hravá geometrie před 7 dny, 23.6.2022 - V hodině geometrie si páťáci prostřednictvím konstrukčních úloh a lega vyzkoušeli svou prostorovou představivost.

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.