Veselé cestičky v MŠ před 4 dny, 12.9.2021 - V areálu mateřské školy vznikly cestičky sloužící k rozvoji motorických dovedností hravou formou, kde si děti mohou vyzkoušet různé způsoby pohybu.
Dravci před 4 dny, 12.9.2021 - Středeční dopoledne patřilo představení dravých ptáků. Na parkovišti u MŠ se děti seznámily se známými i méně tradičními druhy dravců a jejich charakteristickými znaky i chováním. Poučné i zábavné vystoupení nadchlo všechny malé i velké diváky.
Altán na školním dvoře před 4 dny, 12.9.2021 - V družině byl za spolupráce dětí a paní učitelky postaven altán, který slouží jako úkryt před sluncem, místo pro hry i venkovní třída k výuce za hezkého počasí.

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.