Poslední předvánoční den školy před 28 dny, 18.12.2020 - V tomto kalendářním roce jsme se naposled sešli ve škole. Den zahájila přáním paní starostka, která spolu s panem místostarostou přišla potěšit krabicí plnou dobrot. Během prvních dvou hodin jsme si rozdali dárky, popřáli si hezké prožití Vánoc a společně si užili vánoční atmosféru.
Vánoční tvoření nejen z keramiky před 1 měsícem, 10.12.2020 - V rámci školní družiny probíhají tématicky zaměřená odpoledne - keramické tvoření, pečení perníčků, vánoční vyrábění dekorací a ozdob. Těmito a dalšími aktivitami paní učitelky vnáší vánoční atmosféru a krátí dětem čekání na nejkrásnější svátky v roce.
Čteme pro Kuře před 1 měsícem, 7.12.2020 - Podpořme dobrou věc

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.