Vánoční stromečky ve škole před 6 dny, 6.12.2019 - Vánoční atmosféru přinesly mimo jiné do školy i nádherné vánoční stromy, které jsou letos až do stropu. Velké poděkování za ně patří tatínkovi naší druhačky Karolínky Smetkové.
Mikuláš před 7 dny, 6.12.2019 - Ve čtvrtek 5. prosince navštívil MŠ i ZŠ Mikuláš. Se svými pomocníky čertem a andělem u každého z dětí ocenili jejich dobré vlastnosti, ale našli i něco, na čem je potřeba zapracovat a do další návštěvy zlepšit. Dětem vykouzlili úsměv na tváři svým vystupováním a samozřejmě i balíčky s nadílkou. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli, sponzorům za věci do balíčků a hlavně paní Mikulové, Krčové a andělovi.
Zahájení výuky plavání před 13 dny, 29.11.2019 - Jako každý rok i letos absolvují všechny děti v rámci hodin tělesné výchovy plaveckou výuku v Aquaparku Uherské Hradiště. První hodiny proběhly ve středu 27. 11. 2019. Žáci byli nejprve seznámeni s bezpečnostními pravidly a rozděleni do skupin. Pak následovala samotná výuka a nakonec i volné plavání.

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 6 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.