Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Zelený den otevřených dveří

vytvořeno: 16.4.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Dnes jsme měli ve škole zelený den a také den otevřených dveří.

Zelená barva dnes ve škole převládala, hlavně jako předzvěst jara a velikonočních svátků. Zároveň jsme měli ve škole den otevřených dveří, tedy kdo chtěl, tak mohl přijít nahlédnout do prostor školy nebo se podívat do výuky. V dopoledních hodinách přišly některé maminky. Poté jsme měli velmi vzácnou návštěvu, přišli žáci a učitelé ze základní školy v Popovicích. Společně jsme si vytvořili nějaké drobné velikonoční ozdoby, také se peklo, zpívalo a hrály se hry. Nejlepší ale bylo občerstvení, po němž se brzy slehla zem...:-)