Výlet do Kutné Hory před 4 dny, 13.5.2022 - Středeční výlet do města stříbra provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra. Dopoledne a část odpoledne jsme strávili ve společnosti průvodce, který nás provedl Vlašským dvorem a Mincovnou. Děti se zde seznámily s historií jádra města i historií mincovnictví. Následovala procházka historickým centrem s výkladem a návštěva Chrámu sv. Barbory a přilehlé kaple. Prostřednictvím pohádkového příběhu a pověstí jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po společné části následoval rozchod, aby si všichni mohli prozkoumat centrum města. Vrátili jsme se ve večerních hodinách, příjemně unavení a bohatší o mnoho nových poznatků a zážitků.
Dubnové dny v družině před 11 dny, 6.5.2022 - Závěr dubna patřil táboráku a čarodějnicím. Děti si na zahradě ozdobily májku, opekly špekáčky a užily spoustu zábavy.
Čarodějnice v MŠ před 11 dny, 6.5.2022 - Poslední dubnový pátek jsme měli ve školce čarodějnický den. Děti plnily spoustu úkolů, aby mohly být “pasovaní” na čarodějnice. Vymyslely si například své čarodějnické jméno, učily se létat na koštěti a taky vařily pravý lektvar.

Zelený den otevřených dveří

vytvořeno: 16.4.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Dnes jsme měli ve škole zelený den a také den otevřených dveří.

Zelená barva dnes ve škole převládala, hlavně jako předzvěst jara a velikonočních svátků. Zároveň jsme měli ve škole den otevřených dveří, tedy kdo chtěl, tak mohl přijít nahlédnout do prostor školy nebo se podívat do výuky. V dopoledních hodinách přišly některé maminky. Poté jsme měli velmi vzácnou návštěvu, přišli žáci a učitelé ze základní školy v Popovicích. Společně jsme si vytvořili nějaké drobné velikonoční ozdoby, také se peklo, zpívalo a hrály se hry. Nejlepší ale bylo občerstvení, po němž se brzy slehla zem...:-)