Kouzelnické vystoupení před 3 dny, 23.4.2024 - Úterní dopoledne dětem z mateřské i základní školy zpestřilo vystoupení Tomáše Šulaje. Kouzlení s kloboukem, šátky nebo třeba prachovkami plné vtipu a nadšení potěšilo a pobavilo.
Výlet MŠ do Kovozoo před 10 dny, 16.4.2024 - Největším zážitkem tohoto týdne byla cesta vlakem do KOVOSTEELU Starého Města. Výlet se nám vydařil, i když bylo hodně chladno. Děti si prohlédly areál se zvířátky a projely se vláčkem.
Povídáme si o mláďátkách před 10 dny, 16.4.2024 - Na jaře všechno kvete, roste a také zvířátka mají svá mláďátka. Tento týden jsme si povídali o zvířátkách ze dvora a zahráli si i pohádky.

Spaní ve škole

vytvořeno: 19.6.2014, před 10 roky v rubrice Aktuality Loučení s žáky 5. třídy

A je to tu zase! Sotva jsme si na sebe zvykly,  nastává opět neodkladné loučení s 5. třídou, která po dvou letech opouští ZŠ Podolí.

Ač bylo dnešní počasí mírně vrtkavé, neodradilo nás od opékání špekáčků na školní zahradě společně s našimi žáky a jejich rodiči. Kdyby nás náhlá dešťová přeháňka nezahnala do malé místnosti školní družiny, jistě bychom vydrželi s posezením déle.  Ale větru a dešti neporučíš.

Tentokrát se  na školní půdě rozhodlo přenocovat pouhých sedm statečných  z celé jedenáctičlenné třídní posádky. Jak to? Nuže, některé piráty skolila viróza, jiní možná neměli odvahu a báli se školních duchů.

Noční hlídač v podobě paní učitelky se po minulých zkušenostech z podobných akcí raději posilnil dvojtou kávou, aby udržel krok s nocležníky.

Doufáme, že si všichni naši žáci uchovají jen ty příjemné školní vzpomínky a občas se za námi zastaví na kus řeči. Přejeme jim hodně úspěchů.