Návštěva planetária před 4 dny, 25.11.2022 - V planetáriu v Uherském Brodě byl pro žáky připraven zajímavý program. Děti se podívaly na noční oblohu různých ročních období, cestovaly galaxií, viděly zblízka hvězdy i planety. V rámci poutavé přednášky jsme shlédli dva dokumenty o vesmíru. Procházku po městě jsme završili u krásného dřevěného betlému na náměstí.
Kondiční vycházka před 6 dny, 24.11.2022 - Mladší žáci vyrazili v rámci tělocviku utužit svoji kondici. Velká vycházka svižným tempem všechny zahřála a cestou jsme se pokochali pohledem na měnící se podzimní přírodu.
Příprava zimní výzdoby před 6 dny, 24.11.2022 - Protože pomalu, ale jistě přichází zimní období, pustily se děti do výzdoby školy, která se letos nese v duchu krajkových papírových vloček.

Spaní ve škole

vytvořeno: 19.6.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Loučení s žáky 5. třídy

A je to tu zase! Sotva jsme si na sebe zvykly,  nastává opět neodkladné loučení s 5. třídou, která po dvou letech opouští ZŠ Podolí.

Ač bylo dnešní počasí mírně vrtkavé, neodradilo nás od opékání špekáčků na školní zahradě společně s našimi žáky a jejich rodiči. Kdyby nás náhlá dešťová přeháňka nezahnala do malé místnosti školní družiny, jistě bychom vydrželi s posezením déle.  Ale větru a dešti neporučíš.

Tentokrát se  na školní půdě rozhodlo přenocovat pouhých sedm statečných  z celé jedenáctičlenné třídní posádky. Jak to? Nuže, některé piráty skolila viróza, jiní možná neměli odvahu a báli se školních duchů.

Noční hlídač v podobě paní učitelky se po minulých zkušenostech z podobných akcí raději posilnil dvojtou kávou, aby udržel krok s nocležníky.

Doufáme, že si všichni naši žáci uchovají jen ty příjemné školní vzpomínky a občas se za námi zastaví na kus řeči. Přejeme jim hodně úspěchů.