Co se děje u školkáčků před 2 měsíci, 1.7.2019 - Děti si to ve školce užívají :-)
Výlet do Bratislavy před 2 měsíci, 25.6.2019 - Ve středu 19. června se uskutečnil školní výlet do hlavního města Slovenské republiky. Nejprve jsme navštívili významné historické místo - památník Slavín, poté jsme se přemístili na Bratislavský hrad a následně prošli Starým městem. I přes horké počasí se výlet vydařil a kromě nově poznaných míst jsou děti bohatší i o nové zážitky.
Závěrečné vystoupení MŠ a ZŠ před 2 měsíci, 18.6.2019 - Pondělní odpoledne patřilo v mateřské i základní škole hudbě, tanci a dalším uměleckým činnostem. Děti v rámci svého vystoupení předvedly, co všechno umí a co je baví. Předškoláci byli slavnostně pasováni na školáky a oficiálně se tak zařadili mezi školáky.

Školáci v Brně

vytvořeno: 11.12.2014, před 5 roky v rubrice Aktuality Výlet do Hvězdárny a brněnského podzemí

Sice jsme si ve středu ráno museli zahrát na ranní ptáčata, ale rozhodně to stálo za to.

Den v Brně začal prohlídkou Labyrintu (podzemí s chodbami a sklepy) pod Zelným trhem. Tyto zpřístupněné chodby se nachází přímo pod historickým jádrem naší moravské metropole. Abychom odhalili některá tajemství Labyrintu, museli jsme sejít do hloubky 8 metrů pod náměstím. Zde prohlídková trasa zahrnovala prostory, které nám přiblížily život ve středověku - např. alchymistickou dílnu, vinný sklep, šenk, mučírnu aj. Děti si mohly také přímo na sobě vyzkoušet některé z mučících nástrojů anebo se potupně nechat zavřít do "klece bláznů", což vůbec nebylo příjemné. Zhruba po 60 minutách strávených v tmavých chodbách podzemí jsme opět zajásali při pohledu na denní světlo a pomalu se nechali z centra převézt tramvají do Hvězdárny. Zde nás pohodlně usadili nebo spíše uložili do velmi pohodlných polohovacích křesel, dovolili nám vyzout i nepohodlnou obuv a věnovat se putování po Vesmíru. Společně jsme podnikli dobrodružnou cestu Sluneční soustavou, rozpoznávali souhvězdí, měsíce, hvězdy, planetky a testovali naše dosavadní znalosti. Díky 3D projekci se mnohým z nás zatočila hlava a někteří zase dostali závrať při přeletu letadlem nad vrcholem sopky nebo nad okrajem hlubokého kaňonu.

Cestou zpět jsme samozřejmě nemohli vynechat občerstvení u strýčka Mc Donalda v centru města, naládovat se hamburgry s hranolkami, pokochat se vánočními trhy a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Kam pojedeme přístě na výlet? Zatím nevíme, ale i tak se už těšímeeeee....