Focení dětí před 4 dny, 21.5.2019 -
Střípky ze školky před 8 dny, 17.5.2019 - Co všechno jsme zažili ve školce za poslední dobu :-)
Přehlídka dravců před 12 dny, 13.5.2019 - V pondělí 13. května jsme zhlédli představení dravých ptáků. Děti viděly orla, výra, supa, poštolku, sovy a další vzácné ptáky. Řadu z nich si mohly i pohladit či si podržet na ruce.

Školáci v Brně

vytvořeno: 11.12.2014, před 5 roky v rubrice Aktuality Výlet do Hvězdárny a brněnského podzemí

Sice jsme si ve středu ráno museli zahrát na ranní ptáčata, ale rozhodně to stálo za to.

Den v Brně začal prohlídkou Labyrintu (podzemí s chodbami a sklepy) pod Zelným trhem. Tyto zpřístupněné chodby se nachází přímo pod historickým jádrem naší moravské metropole. Abychom odhalili některá tajemství Labyrintu, museli jsme sejít do hloubky 8 metrů pod náměstím. Zde prohlídková trasa zahrnovala prostory, které nám přiblížily život ve středověku - např. alchymistickou dílnu, vinný sklep, šenk, mučírnu aj. Děti si mohly také přímo na sobě vyzkoušet některé z mučících nástrojů anebo se potupně nechat zavřít do "klece bláznů", což vůbec nebylo příjemné. Zhruba po 60 minutách strávených v tmavých chodbách podzemí jsme opět zajásali při pohledu na denní světlo a pomalu se nechali z centra převézt tramvají do Hvězdárny. Zde nás pohodlně usadili nebo spíše uložili do velmi pohodlných polohovacích křesel, dovolili nám vyzout i nepohodlnou obuv a věnovat se putování po Vesmíru. Společně jsme podnikli dobrodružnou cestu Sluneční soustavou, rozpoznávali souhvězdí, měsíce, hvězdy, planetky a testovali naše dosavadní znalosti. Díky 3D projekci se mnohým z nás zatočila hlava a někteří zase dostali závrať při přeletu letadlem nad vrcholem sopky nebo nad okrajem hlubokého kaňonu.

Cestou zpět jsme samozřejmě nemohli vynechat občerstvení u strýčka Mc Donalda v centru města, naládovat se hamburgry s hranolkami, pokochat se vánočními trhy a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Kam pojedeme přístě na výlet? Zatím nevíme, ale i tak se už těšímeeeee....