Výukový program o včelách Vlčnov před 5 dny, 22.5.2018 - Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací, vyzkoušely si nejen oblečení a jiné pomůcky včelaře, ale také si pochutnaly na sladkém medu.
UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE před 18 dny, 9.5.2018 - V MŠ se u dětí vyskytla tzv. "pátá nemoc".
Exkurze do bunkru ve Chvalovicích před 18 dny, 9.5.2018 - V pondělí 7. května jsme navštívili pohraniční pevnost na jihu Moravy nedaleko Znojma. Pevnost byla vybudována v roce 1938 a sloužila armádě až do roku 1999. Prohlédli jsme si, jak to vypadá uvnitř, dozvěděli se, jak se vojáci střídali ve spaní a jak pobyt v takovém bunkru probíhal. Díky kompletnímu vybavení pevnosti a komentované prohlídce získaly děti představu o tom, co život vojáka obnášel. Na závěr si děti mohly prohlédnout a vyzkoušet zbraně a posádka se nimi rozloučila výstřelem z kanónu. Po obědě v restauraci ve Chvalovicích si děti užily návštěvu areálu plného atrakcí pro děti. Děkujeme manželům Krčovým za pomoc při organizaci a finančním zajištění této exkurze.

Školáci v Brně

vytvořeno: 11.12.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Výlet do Hvězdárny a brněnského podzemí

Sice jsme si ve středu ráno museli zahrát na ranní ptáčata, ale rozhodně to stálo za to.

Den v Brně začal prohlídkou Labyrintu (podzemí s chodbami a sklepy) pod Zelným trhem. Tyto zpřístupněné chodby se nachází přímo pod historickým jádrem naší moravské metropole. Abychom odhalili některá tajemství Labyrintu, museli jsme sejít do hloubky 8 metrů pod náměstím. Zde prohlídková trasa zahrnovala prostory, které nám přiblížily život ve středověku - např. alchymistickou dílnu, vinný sklep, šenk, mučírnu aj. Děti si mohly také přímo na sobě vyzkoušet některé z mučících nástrojů anebo se potupně nechat zavřít do "klece bláznů", což vůbec nebylo příjemné. Zhruba po 60 minutách strávených v tmavých chodbách podzemí jsme opět zajásali při pohledu na denní světlo a pomalu se nechali z centra převézt tramvají do Hvězdárny. Zde nás pohodlně usadili nebo spíše uložili do velmi pohodlných polohovacích křesel, dovolili nám vyzout i nepohodlnou obuv a věnovat se putování po Vesmíru. Společně jsme podnikli dobrodružnou cestu Sluneční soustavou, rozpoznávali souhvězdí, měsíce, hvězdy, planetky a testovali naše dosavadní znalosti. Díky 3D projekci se mnohým z nás zatočila hlava a někteří zase dostali závrať při přeletu letadlem nad vrcholem sopky nebo nad okrajem hlubokého kaňonu.

Cestou zpět jsme samozřejmě nemohli vynechat občerstvení u strýčka Mc Donalda v centru města, naládovat se hamburgry s hranolkami, pokochat se vánočními trhy a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Kam pojedeme přístě na výlet? Zatím nevíme, ale i tak se už těšímeeeee....