Beseda o vztazích před 7 dny, 14.2.2024 - Ve třech dnech se uskutečnila beseda o vztazích s lektorkou Centra pro rodinu ve Zlíně. Povídala si s žáky o vzorech, mezilidských vztazích i rodině. V pracovních listech se pak objevovaly hodnotové preference a názory dětí na okolní svět.
Karneval před 8 dny, 13.2.2024 - Druhá únorová sobota patřila dlouho očekávanému karnevalu. Letos bylo téma Zimní království a tomu odpovídala i výzdoba. Pro masky a jejich doprovod byla připravena zábava - tančilo se, zpívalo, skákalo v tašce, hrály se hry. Kromě občerstvení, fotokoutku a malování na obličej byla připravena bohatá tombola, kde se rozdalo tři sta cen. Děkujeme rodičům, sponzorům, obci Podolí a všem, kteří se na přípravách i průběhu a úklidu podíleli.
Scénické čtení před 14 dny, 7.2.2024 - Mateřskou školu navštívil David Vacke se svým vtipným i poučným scénickým čtením Miloše Macourka. Děti pobavilo hravé zpracování knížky Pohádky a nápady, jak s textem pracovat.

Náhled obrázku

Školáci v Brně

vytvořeno: 11.12.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Výlet do Hvězdárny a brněnského podzemí

Sice jsme si ve středu ráno museli zahrát na ranní ptáčata, ale rozhodně to stálo za to.

Den v Brně začal prohlídkou Labyrintu (podzemí s chodbami a sklepy) pod Zelným trhem. Tyto zpřístupněné chodby se nachází přímo pod historickým jádrem naší moravské metropole. Abychom odhalili některá tajemství Labyrintu, museli jsme sejít do hloubky 8 metrů pod náměstím. Zde prohlídková trasa zahrnovala prostory, které nám přiblížily život ve středověku - např. alchymistickou dílnu, vinný sklep, šenk, mučírnu aj. Děti si mohly také přímo na sobě vyzkoušet některé z mučících nástrojů anebo se potupně nechat zavřít do "klece bláznů", což vůbec nebylo příjemné. Zhruba po 60 minutách strávených v tmavých chodbách podzemí jsme opět zajásali při pohledu na denní světlo a pomalu se nechali z centra převézt tramvají do Hvězdárny. Zde nás pohodlně usadili nebo spíše uložili do velmi pohodlných polohovacích křesel, dovolili nám vyzout i nepohodlnou obuv a věnovat se putování po Vesmíru. Společně jsme podnikli dobrodružnou cestu Sluneční soustavou, rozpoznávali souhvězdí, měsíce, hvězdy, planetky a testovali naše dosavadní znalosti. Díky 3D projekci se mnohým z nás zatočila hlava a někteří zase dostali závrať při přeletu letadlem nad vrcholem sopky nebo nad okrajem hlubokého kaňonu.

Cestou zpět jsme samozřejmě nemohli vynechat občerstvení u strýčka Mc Donalda v centru města, naládovat se hamburgry s hranolkami, pokochat se vánočními trhy a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Kam pojedeme přístě na výlet? Zatím nevíme, ale i tak se už těšímeeeee....