Beseda o Chile před 2 měsíci, 28.6.2018 - Závěrem školního roku nás navštívil pan Trávníček se svým synem, kteří pro děti měli připravenou poutavou přednášku o Chile. Zároveň se s námi přišla před prázdninami rozloučit paní starostka s panem účetním a přinesli dětem pomyslnou sladkou tečku za školním rokem.
Poznáváme Dolní Poolšaví před 2 měsíci, 28.6.2018 - V úterý a ve středu před koncem školního roku jsme vyrazili na putování po okolí Podolí - do Popovic, Hradčovic a Drslavic. Poznávali jsme nejen místní krásnou přírodu, ale také navštívili zajímavá místa. V Popovicích amfiteátr a firmu Přesné odlitky, kde jsme mohli vidět celý výrobní proces. V Drslavicích firmu Lima, která vyrábí svíčky a v Hradčovicích mnoho opravených pamětihodností.
Sběr před 2 měsíci, 28.6.2018 - V pondělí 25. června se uskutečnil již tradičně sběr papíru, elektrospotřebičů a vršků od PET lahví. Před budovou ZŠ byl přistaven kontejner, kam děti svážely sběrný materiál. Děkujeme všem, kteří přispěli. Peníze budou použity na odměny pro děti a učební pomůcky.

Školáci v Brně

vytvořeno: 11.12.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Výlet do Hvězdárny a brněnského podzemí

Sice jsme si ve středu ráno museli zahrát na ranní ptáčata, ale rozhodně to stálo za to.

Den v Brně začal prohlídkou Labyrintu (podzemí s chodbami a sklepy) pod Zelným trhem. Tyto zpřístupněné chodby se nachází přímo pod historickým jádrem naší moravské metropole. Abychom odhalili některá tajemství Labyrintu, museli jsme sejít do hloubky 8 metrů pod náměstím. Zde prohlídková trasa zahrnovala prostory, které nám přiblížily život ve středověku - např. alchymistickou dílnu, vinný sklep, šenk, mučírnu aj. Děti si mohly také přímo na sobě vyzkoušet některé z mučících nástrojů anebo se potupně nechat zavřít do "klece bláznů", což vůbec nebylo příjemné. Zhruba po 60 minutách strávených v tmavých chodbách podzemí jsme opět zajásali při pohledu na denní světlo a pomalu se nechali z centra převézt tramvají do Hvězdárny. Zde nás pohodlně usadili nebo spíše uložili do velmi pohodlných polohovacích křesel, dovolili nám vyzout i nepohodlnou obuv a věnovat se putování po Vesmíru. Společně jsme podnikli dobrodružnou cestu Sluneční soustavou, rozpoznávali souhvězdí, měsíce, hvězdy, planetky a testovali naše dosavadní znalosti. Díky 3D projekci se mnohým z nás zatočila hlava a někteří zase dostali závrať při přeletu letadlem nad vrcholem sopky nebo nad okrajem hlubokého kaňonu.

Cestou zpět jsme samozřejmě nemohli vynechat občerstvení u strýčka Mc Donalda v centru města, naládovat se hamburgry s hranolkami, pokochat se vánočními trhy a nasát tu správnou vánoční atmosféru.

Kam pojedeme přístě na výlet? Zatím nevíme, ale i tak se už těšímeeeee....