Focení dětí před 4 dny, 21.5.2019 -
Střípky ze školky před 9 dny, 17.5.2019 - Co všechno jsme zažili ve školce za poslední dobu :-)
Přehlídka dravců před 13 dny, 13.5.2019 - V pondělí 13. května jsme zhlédli představení dravých ptáků. Děti viděly orla, výra, supa, poštolku, sovy a další vzácné ptáky. Řadu z nich si mohly i pohladit či si podržet na ruce.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 5 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?