ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY před 15 dny, 21.4.2021 - Zápis dětí do mateřské školy proběhne od 2.-16.5.2021 doručením dokumentů do Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace
Testování dětí a žáků před 9 hodinami, 5.5.2021 - Od pondělí 3.5.2021 se bude provádět testování na COVID 19 již jen v pondělí. Čtvrteční testování je zrušeno.
Kočky v modré třídě před 6 dny, 30.4.2021 - Veselé kočičí kamarády vytvořily mladší žáci a teď zdobí zdi v modré třídě.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?