Slavnostní ukončení školního roku 2020/2021 před 23 dny, 7.7.2021 - Poslední červnový den patřil předání vysvědčení a loučení. Školu navštívili i zástupci obce Podolí. Přejeme všem dětem i jejich blízkým prázdniny plné sluníčka a radosti ze společně strávených chvil.
Výšlap do Amfíku před 23 dny, 7.7.2021 - Předposlední školní den patřil toulkám okolní přírodou. Čtvrťáci a páťáci ho strávili procházkou do Amfíku. Osvěžili jsme se u studánky, zastavili se u rybníka s labutěmi, poseděli na zahrádce restaurace a užili si spoustu zábavy.
Párty pro páťáky před 23 dny, 7.7.2021 - V posledním týdnu školy jsme se na školním dvoře rozloučili se druhou třídou, která byla v ZŠ celých pět let prvního stupně. Vzduchem létaly zátky od dětského šampaňského, připíjelo se na šťastnou další životní etapu, tančilo se a hrály se hry. Školu opouští devět žáků páté třídy. Přejeme všem, ať se jim daří.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?