Podolskou stezkou před 6 dny, 11.10.2021 - Čtvrťáci a páťáci si v tělocviku vyzkoušeli různé způsoby pohybu v přírodním terénu a přitom si prohlédli krásy okolní přírody.
Komunitní setkání na školní zahradě před 6 dny, 11.10.2021 - Děkujeme všem, kteří přišli pomoci s výsadbou školní zahrady. Věříme, že se nám brzy podaří upravit zahradu tak, aby se stala příjemným místem pro výuku i odpočinek.
Výlet do pravěku před 16 dny, 1.10.2021 - V rámci výtvarné výchovy se čtvrťáci a páťáci prostřednictvím prožitkových aktivit podívali na princip tvorby pravěkého umění a vyzkoušeli si vlastní práci inspirovanou tímto období. Použitými technikami byla frotáž a muchláž s dokreslením.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?