Společné focení před 3 dny, 15.6.2018 - fotografie ze společného fotografování jsou vystaveny na:
Pasování na čtenáře před 5 dny, 13.6.2018 - V úterý 12. června se dopoledne ve spolupráci s místní knihovnou konalo pasování prvňáčků na čtenáře. Všechny děti složily slib, který vstoupily do řádu čtenářského, dostaly šerpu, knížku a také přihlášku do knihovny. Závěrem si každý vyrobil záložku do knížky. Tímto děkujeme paní knihovnici Jitce Raclavské za spolupráci a pěkný zážitek pro děti.
Čtenářský kroužek před 5 dny, 13.6.2018 - V pondělí 11. června děti ze Čtenářského kroužku navštívily Knihovnu B. B. Buchlovana v Uherském Hradišti. Součástí návštěvy byla prohlídka synagogy, scénické čtení V naší škole je had a beseda s paní knihovnicí. Výlet jsme zakončili návštěvou cukrárny.

Na kolech dětem

vytvořeno: 10.6.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Nadační akce Josefa Zimovčáka

V pátek dne  6. 6. 2014 měli žáci ZŠ Podolí možnost se seznámit s osobností Josefa Zimovčáka, jehož peloton projížděl naší obcí a občerstvovací zastávka byla u Obecního úřadu Podolí. Jednalo se o 2. etapu nadační cyklotour na trase  Hodonín - Zlín 119km  (Hodonín – Strážnice – Uherské Hradiště – Drslavice – Uherský Brod – Luhačovice – Vizovice – Zlín)

Účelem této cyklotour byla veřejná sbírka na získání finančních prostředků na rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě.

Pan Zimovčák bohužel nemohl tentokrát přijet na svém oblíbeném „KOSTITŘASU“,  nýbrž autem, s polámanou rukou a dalšími zraněními, které si přivodil o den dříve při 1. etapě cyklotour (na trase blízko města Hodonín).