Podolskou stezkou před 6 dny, 11.10.2021 - Čtvrťáci a páťáci si v tělocviku vyzkoušeli různé způsoby pohybu v přírodním terénu a přitom si prohlédli krásy okolní přírody.
Komunitní setkání na školní zahradě před 6 dny, 11.10.2021 - Děkujeme všem, kteří přišli pomoci s výsadbou školní zahrady. Věříme, že se nám brzy podaří upravit zahradu tak, aby se stala příjemným místem pro výuku i odpočinek.
Výlet do pravěku před 16 dny, 1.10.2021 - V rámci výtvarné výchovy se čtvrťáci a páťáci prostřednictvím prožitkových aktivit podívali na princip tvorby pravěkého umění a vyzkoušeli si vlastní práci inspirovanou tímto období. Použitými technikami byla frotáž a muchláž s dokreslením.

Na kolech dětem

vytvořeno: 10.6.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality Nadační akce Josefa Zimovčáka

V pátek dne  6. 6. 2014 měli žáci ZŠ Podolí možnost se seznámit s osobností Josefa Zimovčáka, jehož peloton projížděl naší obcí a občerstvovací zastávka byla u Obecního úřadu Podolí. Jednalo se o 2. etapu nadační cyklotour na trase  Hodonín - Zlín 119km  (Hodonín – Strážnice – Uherské Hradiště – Drslavice – Uherský Brod – Luhačovice – Vizovice – Zlín)

Účelem této cyklotour byla veřejná sbírka na získání finančních prostředků na rekondiční pobyty dětí po náročné onkologické léčbě.

Pan Zimovčák bohužel nemohl tentokrát přijet na svém oblíbeném „KOSTITŘASU“,  nýbrž autem, s polámanou rukou a dalšími zraněními, které si přivodil o den dříve při 1. etapě cyklotour (na trase blízko města Hodonín).