Výlet do Kutné Hory před 4 dny, 13.5.2022 - Středeční výlet do města stříbra provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra. Dopoledne a část odpoledne jsme strávili ve společnosti průvodce, který nás provedl Vlašským dvorem a Mincovnou. Děti se zde seznámily s historií jádra města i historií mincovnictví. Následovala procházka historickým centrem s výkladem a návštěva Chrámu sv. Barbory a přilehlé kaple. Prostřednictvím pohádkového příběhu a pověstí jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po společné části následoval rozchod, aby si všichni mohli prozkoumat centrum města. Vrátili jsme se ve večerních hodinách, příjemně unavení a bohatší o mnoho nových poznatků a zážitků.
Dubnové dny v družině před 11 dny, 6.5.2022 - Závěr dubna patřil táboráku a čarodějnicím. Děti si na zahradě ozdobily májku, opekly špekáčky a užily spoustu zábavy.
Čarodějnice v MŠ před 11 dny, 6.5.2022 - Poslední dubnový pátek jsme měli ve školce čarodějnický den. Děti plnily spoustu úkolů, aby mohly být “pasovaní” na čarodějnice. Vymyslely si například své čarodějnické jméno, učily se létat na koštěti a taky vařily pravý lektvar.

Exkurze v Uherském Brodě

vytvořeno: 26.3.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Do Uherského Brodu jsme se vydali hned na tři zajímavá místa.

V úterý 25. března jsme jeli vlakem do Uherského Brodu, kde jsme navštivili hned tři zajímavá místa. Nejprve jsme šli na stanici záchranné služby, abychom se více dozvěděli o práci záchranářů, vyzkoušeli jsme si zde roli pacientů. Pěšky jsme se přesunuli do hvězdárny, kde byl pro nás připravený výukový pořad o vesmíru. Na závěr jsme navštivili muzeum Jana Amose Komenského, kde jsme ve skupinkách pracovali na nejrůznějších úkolech, hravou formou jsme se dozvěděli více z jeho života.