Beseda o Chile před 24 dny, 28.6.2018 - Závěrem školního roku nás navštívil pan Trávníček se svým synem, kteří pro děti měli připravenou poutavou přednášku o Chile. Zároveň se s námi přišla před prázdninami rozloučit paní starostka s panem účetním a přinesli dětem pomyslnou sladkou tečku za školním rokem.
Poznáváme Dolní Poolšaví před 24 dny, 28.6.2018 - V úterý a ve středu před koncem školního roku jsme vyrazili na putování po okolí Podolí - do Popovic, Hradčovic a Drslavic. Poznávali jsme nejen místní krásnou přírodu, ale také navštívili zajímavá místa. V Popovicích amfiteátr a firmu Přesné odlitky, kde jsme mohli vidět celý výrobní proces. V Drslavicích firmu Lima, která vyrábí svíčky a v Hradčovicích mnoho opravených pamětihodností.
Sběr před 24 dny, 28.6.2018 - V pondělí 25. června se uskutečnil již tradičně sběr papíru, elektrospotřebičů a vršků od PET lahví. Před budovou ZŠ byl přistaven kontejner, kam děti svážely sběrný materiál. Děkujeme všem, kteří přispěli. Peníze budou použity na odměny pro děti a učební pomůcky.

Ej, šlahačka moja- vzdělávací program v II. třídě

vytvořeno: 2.4.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Děti se dozvěděly, proč se vlastně slaví Velikonoce, jaký je jejich původ, jaké jsou velikonoční zvyky a tradice. Dozvěděly se například, proč se barví vajíčka, co to symbolizuje, proč se peče beránek, nebo proč chlapci chodí s „korbáčem“ na „šlahačku“. V průběhu programu si také děti vlastnoručně vytvořily malý dárek.