Karnevalové veselí v základní škole před 10 dny, 15.2.2021 - Pondělní dopoledne patřilo ve škole maskám. Na programu byly výukové a vzdělávací hry, ale taky tanec a zábava. Nechyběla ani tombola a spousta radosti.
Tvoříme venku, ve škole i doma před 20 dny, 5.2.2021 - Pokud nám počasí dovolí, patří středeční hodiny tělocviku vycházkám. Na jedné z nich děti postavily sněhuláky pro Afriku a tak podpořily projekt, do něhož se každoročně škola zapojuje. Žáci první, druhé a třetí třídy vyzdobili svými dílky vstupní chodbu, ve družině se zase tvoří z korálků a doma se zkouší návrhy šatů. I když současná situace není ideální, snažíme se, aby děti formou co nejzajímavějších činností pokračovaly ve svém vzdělávání dál.
Informace k provozu škol a školských zařízení od 1. února 2021 do 14. února 2021 před 28 dny, 28.1.2021 - MŠMT informuje:

Cyklovýlet

vytvořeno: 25.6.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality školní výlet na Modrou a Velehrad

Závěr školního roku se blíží kupředu, tak proč si ho trochu nezpestřit.

Dnes jsme se vydali se třinácti sportovci prozkoumat obec Modrou a Velehrad trochu netradičně. Vyrazili jsme hned zrána v 7.30 hodin. Sluníčko nás doprovázelo celo cestu tam i zpět, sem tam se objevil mráček nebo spadla dešťová kapička. S krátkými pauzami na svačinku, pití a mírný relax  jsme cestu tam zvládli zhruba za 1,5 hodiny. Bohužel jsme museli po cestě řešit i technické závady na kolech, což nás mírně pozdrželo.

První návštěva v obci Velehrad vedla do kláštera za řeholní sestrou Damiánou z řádu Kongregace sester svatého Cyrila a Metoděje. Sestra Damiána se celoživotně věnuje pěstování a sběru léčivých bylinek, které přinášejí lidem zdraví a úlevu. Svými bylinkami, mastmi a tinkturami je známá u nás i v zahraničí. Tato přívětivá paní nás provedla celou svou bylinkovou zahrádkou a také nás vybavila pytlíkem léčivého čaje.

Další kroky nás zavedli do lapidária pod velehradskou bazilikou, jehož délka chodeb činí 560 m. Zde jsme si mohli prohlédnout sbírku kamenných plastik a dalších archeologických nálezů. Některým dětem nestačila pouze jedna prohlídka a labyrint chodeb si proběhly celkem třikrát.

Na závěr byla sladká tečka v místní cukrárně, která byla jako všechno na Velehradě přímo "božská".

Děti se chovaly po celou dobu vzorně, proto se už těšíme na další cyklovýlet.