Co jsme dělali v uplynulém týdnu před 1 dnem, 29.3.2020 - I nadále pokračuje domácí výuka a "škola na dálku". Snažíme se pro děti kromě učení vymyslet na každý den něco zajímavého, co je pobaví a potěší. A naopak nás těší, když se s námi děti a rodiče o fotky ze svých aktivit podělí. Ať už je to sport, výtvarné počiny, domácí pečení nebo výlety do přírody. V galerii můžete vidět, jak si děti představují Tvář jara, domeček pro lesní živočichy i jak tráví volný čas.
Pozdravy od dětí před 9 dny, 21.3.2020 - S dětmi se teď sice nevídáme ve škole, ale i tak jsme s nimi i rodiči stále v kontaktu. Děti posílají pozdravy a rodiče fotky, jak se děti doma učí i baví, vyrábí roušky nebo jak slaví "ponožkový den".
Výtvarné aktivity před 12 dny, 18.3.2020 - I když momentálně nemůže probíhat výuka ve škole, snažíme se s dětmi i rodiči komunikovat alespoň prostřednictvím moderních technologií. Velmi nás těší zpětná vazba rodičů, kteří posílají fotky výtvorů a prací dětí. Např. v rámci výtvarné výchovy to byla stavba obydlí z přírodnin pro hmyz, skřítky a další obyvatele dle fantazie dětí. Při minulém tvoření se děti inspirovaly klipem k písni Somebody that I used to know a vznikala tak díla složená z geometrických tvarů.

Cyklovýlet

vytvořeno: 25.6.2014, před 6 roky v rubrice Aktuality školní výlet na Modrou a Velehrad

Závěr školního roku se blíží kupředu, tak proč si ho trochu nezpestřit.

Dnes jsme se vydali se třinácti sportovci prozkoumat obec Modrou a Velehrad trochu netradičně. Vyrazili jsme hned zrána v 7.30 hodin. Sluníčko nás doprovázelo celo cestu tam i zpět, sem tam se objevil mráček nebo spadla dešťová kapička. S krátkými pauzami na svačinku, pití a mírný relax  jsme cestu tam zvládli zhruba za 1,5 hodiny. Bohužel jsme museli po cestě řešit i technické závady na kolech, což nás mírně pozdrželo.

První návštěva v obci Velehrad vedla do kláštera za řeholní sestrou Damiánou z řádu Kongregace sester svatého Cyrila a Metoděje. Sestra Damiána se celoživotně věnuje pěstování a sběru léčivých bylinek, které přinášejí lidem zdraví a úlevu. Svými bylinkami, mastmi a tinkturami je známá u nás i v zahraničí. Tato přívětivá paní nás provedla celou svou bylinkovou zahrádkou a také nás vybavila pytlíkem léčivého čaje.

Další kroky nás zavedli do lapidária pod velehradskou bazilikou, jehož délka chodeb činí 560 m. Zde jsme si mohli prohlédnout sbírku kamenných plastik a dalších archeologických nálezů. Některým dětem nestačila pouze jedna prohlídka a labyrint chodeb si proběhly celkem třikrát.

Na závěr byla sladká tečka v místní cukrárně, která byla jako všechno na Velehradě přímo "božská".

Děti se chovaly po celou dobu vzorně, proto se už těšíme na další cyklovýlet.