ZŠ Podolí

Vítejte na stránkách Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace. Tato základní škola je s úplným prvním stupněm. Výuka probíhá v podobě malotřídky.

V současné době se u nás vzdělávají žáci v 1. - 5. ročníku ve třech třídách. 

Výlet do Pavlova a Mikulova

před 2 dny, 22.9.2021

První letošní výlet se zaměřením na historii patřil archeoparku Pavlov a místní expozici, která je mimo jiné zajímavá svým interaktivním zpracováním. Děti si mohly vystavené věci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. V Mikulově jsme se po obědě vypravili prozkoumat město a nakonec se potěšili krásným výhledem ze Svatého kopečku.

Číst celý článek

Veselé cestičky v MŠ

před 11 dny, 12.9.2021

V areálu mateřské školy vznikly cestičky sloužící k rozvoji motorických dovedností hravou formou, kde si děti mohou vyzkoušet různé způsoby pohybu.

Číst celý článek

Dravci

před 11 dny, 12.9.2021

Středeční dopoledne patřilo představení dravých ptáků. Na parkovišti u MŠ se děti seznámily se známými i méně tradičními druhy dravců a jejich charakteristickými znaky i chováním. Poučné i zábavné vystoupení nadchlo všechny malé i velké diváky.

Číst celý článek

Altán na školním dvoře

před 11 dny, 12.9.2021

V družině byl za spolupráce dětí a paní učitelky postaven altán, který slouží jako úkryt před sluncem, místo pro hry i venkovní třída k výuce za hezkého počasí.

Číst celý článek

Dopravní hřiště

před 11 dny, 12.9.2021

Jako každý rok navštívili žáci třetí a čtvrté třídy dopravní hřiště. Spolu s lektorem se věnovali tématům jako bezpečná jízda, základní dopravní značky, orientace v dopravních předpisech. Na závěr si na dopravním hřišti vyzkoušeli, jak správně jezdit na kole.

Číst celý článek