Výlet MŠ do Kovozoo před 22 hodinami, 16.4.2024 - Největším zážitkem tohoto týdne byla cesta vlakem do KOVOSTEELU Starého Města. Výlet se nám vydařil, i když bylo hodně chladno. Děti si prohlédly areál se zvířátky a projely se vláčkem.
Povídáme si o mláďátkách před 22 hodinami, 16.4.2024 - Na jaře všechno kvete, roste a také zvířátka mají svá mláďátka. Tento týden jsme si povídali o zvířátkách ze dvora a zahráli si i pohádky.
Výsledky zápisu dětí do 1. ročníku ZŠ před 2 dny, 15.4.2024 -

Náhled obrázku

Zelený den v II. třídě MŠ

vytvořeno: 19.3.2014, před 10 roky v rubrice Aktuality Dne 18. března se uskutečnil v naší mateřské škole další z barevných dnů a to den zelený

Byl to v pořadí již pátý barevný den v tomto školním roce.

Děti přišly do mateřské školy v hojném počtu a také pěkně oblečené do zelené barvy, za což patří maminkám velké poděkování.

Děti byly zvědavé co je v tento den čeká a na co se mohou těšit. Od rána byly všechny činnosti motivované životem kolem rybníka. Děti si prohlížely knížky, vykreslovaly oblíbené živočichy a svou zručnost ověřily ve hře se skákacími žabkami.

Po svačince se seznámily s vodníkem Kapičkou, který je naučil hru Na hastmana a písničku O žabákovi Kamilovi. Za úplňku se děti proměnily v žabičky, posedaly si kolem tůňky a vyzkoušely si opravdový žabí koncert. Svou zdatnost vyzkoušely v soutěži skákání žabek do tůňky. S radostí také hledaly žabí vajíčka a jednu zatoulanou žabku.

Svačinka, na kterou je vodník Kapička pozval, všem moc chutnala, byla totiž jak jinak než zelená. Děti ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny zelené barvy.

Nakonec si mohlo každé dítě vyrobit na památku svoji žabičku.