Vzácná návštěva

vytvořeno: 8.6.2017, před 7 roky v rubrice ZŠ Podolí Ve středu 7.6.2017 nás poctil svou návštěvou bývalý žák naší školy. Jednalo se o pana Josefa Křena, profesora univerzity Bryan College of Health Sciences ve Spojených státech amerických.

Když před pár dny přišel do školy mail s žádostí o prohlídku školy od bývalého žáka naší školy, nevěděli jsme, jaká vzácná návštěva k nám přijde. Jelikož  se jednalo o žáka, který navštěvoval tuto školu před více jak 50. lety, pozvali jsme ho přímo do výuky, aby nám povyprávěl, co si pamatuje z doby, kdy na naši školu chodil, jaké vzpomínky se mu vybaví. Ve středu 7.6.2017 přesně v 10.00 hodin zazvonil k nám do třídy :-) Děti byly natěšené, kdo k nám přichází. Pán se představil jako Josef Křen. Povyprávěl nám, jak se ubírala jeho životní cesta až k současnému místu působení v USA. Dnes přednáší na univerzitách ve Spojených státech, jeho domovskou univerzitou je Bryan College of Health Sciences. Je autorem a spoluautorem odborných knih.

Velice nás jeho návštěva potěšila a snad pro mnohé děti bude motivací, aby na sobě pracovaly a pilně se učily.  Ač navštěvují malou vesnickou školu, mohou se dostat hodně daleko díky své houževnatosti.

Pan Křen vyslovil velkorysou nabídku. Zřídí nadační fond pro děti naší školy, které budou každoročně odměněny za svou práci ve škole, za svou píli. Za tuto nabídku děkujeme a budeme se těšit na spolupráci s ním. 

Pan Křen svou návštěvu shrnul v mailu: 


"

Vazena pani reditelko,

jeste jednou dekuji za umozneni navstevy ZS, Vas cas a temer hodinu a pul ve velmi peknem a prijemnem prostredi. Velmi dekuji zakum, kteri predvedli co jste je Vy a Vase kolegyne naucili. Ve vzpominkach jsem se velmi zive vratil do krasnych a bezstarostnych let nezapomenutelneho detstvi. 

Zalozeni nadace (scholarship) o niz jsme mluvili, a timto znovu potvrzuji, je myslim jen logickym krokem po vcerejsi krasne a emocionalni navsteve skoly, kde zacala moje cesta profesionalnim zivotem. Jeste jednou dekuji a srdecne zdravim."

Bohužel se nám nepodařilo pořídit nějaké fotografie z návštěvy, ale určitě to napravíme při jeho další návštěvě.

Nejen za návštěvu, ale i ocenění našim žákům panu Křenovi moc děkujeme a jemu přejeme hodně zdraví, štěstí, osobní pohody a spoustu pracovních úspěchů. 

Žáci a zaměstnankyně školy