Výlet do ZOO Hodonín před 3 dny, 10.6.2024 - Po velkém těšení a v rámci tématu Zvířecí kamarádi vyrazily děti z MŠ na výlet za zvířátky. Počasí bylo teplé a slunečné a tak mohly děti obdivovat zvířata ve výbězích a pozorovat, co dělají, jak se krmí i odpočívají.
Exkurze ve Strážnici před 3 dny, 10.6.2024 - Školáci absolvovali exkurzi ve strážnickém skanzenu, kde se seznámili se stavbami i způsobem života našich předků. Druhou část dopoledne jsme věnovali návštěvě dílny, která se zabývá výrobou modrotisku. Dozvěděli jsme se zajímavosti o postupu i náročnosti ruční práce. Druhý den jsme ve výtvarné výchově vyzkoušeli tvorbu návrhu modrotiskového plátna.
Povídáme si o počasí před 3 dny, 10.6.2024 - Svítí sluníčko, bude pršet? Jaké jsou barvy duhy? Hrajeme si na meteorology a bavíme se o počasí.

Náhled obrázku

Speciální pedagog

Nejen v rámci předmětu speciálně pedagogická péče, ale i v běžných hodinách nebo odpoledne v rámci doučování je s dětmi pracováno těmito metodami:

Metoda dobrého startu - program pro rozvoj psychomotoriky

Metoda instrumentálního uvědomování MIU (podle FIE)

Trénink jazykových schopností podle Elkonina

Kuprev  - komplexní rozvíjející program pro děti od 4 do 8 let

Kupoz - program pro rozvoj pozornosti pro děti iod 8 do 12 let

Metoda Dílčího oslabení výkonu

MaxíkStimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou