Pasování na čtenáře před 6 dny, 23.6.2022 - Prvňačka Kristýnka Stenbergerová byla slavnostně pasována na čtenářku a to přímo uprostřed krásné přírody, která Podolí obklopuje.
T-mobile olympijský běh před 6 dny, 23.6.2022 - Ve středu 22. června v 10:00 odstartoval celorepublikový olympijský běh. Naši žáci absolvovali trasu dlouhou 0,5 nebo 1 km. Největším vítězstvím bylo, že všichni zvládli danou trasu uběhnout a v cíli na ně čekala odměna v podobě výtvarných potřeb, kšiltovek a diplomů.
Hravá geometrie před 6 dny, 23.6.2022 - V hodině geometrie si páťáci prostřednictvím konstrukčních úloh a lega vyzkoušeli svou prostorovou představivost.

Spaní ve škole

vytvořeno: 19.6.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Loučení s žáky 5. třídy

A je to tu zase! Sotva jsme si na sebe zvykly,  nastává opět neodkladné loučení s 5. třídou, která po dvou letech opouští ZŠ Podolí.

Ač bylo dnešní počasí mírně vrtkavé, neodradilo nás od opékání špekáčků na školní zahradě společně s našimi žáky a jejich rodiči. Kdyby nás náhlá dešťová přeháňka nezahnala do malé místnosti školní družiny, jistě bychom vydrželi s posezením déle.  Ale větru a dešti neporučíš.

Tentokrát se  na školní půdě rozhodlo přenocovat pouhých sedm statečných  z celé jedenáctičlenné třídní posádky. Jak to? Nuže, některé piráty skolila viróza, jiní možná neměli odvahu a báli se školních duchů.

Noční hlídač v podobě paní učitelky se po minulých zkušenostech z podobných akcí raději posilnil dvojtou kávou, aby udržel krok s nocležníky.

Doufáme, že si všichni naši žáci uchovají jen ty příjemné školní vzpomínky a občas se za námi zastaví na kus řeči. Přejeme jim hodně úspěchů.