Veselé cestičky v MŠ před 4 dny, 12.9.2021 - V areálu mateřské školy vznikly cestičky sloužící k rozvoji motorických dovedností hravou formou, kde si děti mohou vyzkoušet různé způsoby pohybu.
Dravci před 4 dny, 12.9.2021 - Středeční dopoledne patřilo představení dravých ptáků. Na parkovišti u MŠ se děti seznámily se známými i méně tradičními druhy dravců a jejich charakteristickými znaky i chováním. Poučné i zábavné vystoupení nadchlo všechny malé i velké diváky.
Altán na školním dvoře před 4 dny, 12.9.2021 - V družině byl za spolupráce dětí a paní učitelky postaven altán, který slouží jako úkryt před sluncem, místo pro hry i venkovní třída k výuce za hezkého počasí.

Spaní ve škole

vytvořeno: 19.6.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality Loučení s žáky 5. třídy

A je to tu zase! Sotva jsme si na sebe zvykly,  nastává opět neodkladné loučení s 5. třídou, která po dvou letech opouští ZŠ Podolí.

Ač bylo dnešní počasí mírně vrtkavé, neodradilo nás od opékání špekáčků na školní zahradě společně s našimi žáky a jejich rodiči. Kdyby nás náhlá dešťová přeháňka nezahnala do malé místnosti školní družiny, jistě bychom vydrželi s posezením déle.  Ale větru a dešti neporučíš.

Tentokrát se  na školní půdě rozhodlo přenocovat pouhých sedm statečných  z celé jedenáctičlenné třídní posádky. Jak to? Nuže, některé piráty skolila viróza, jiní možná neměli odvahu a báli se školních duchů.

Noční hlídač v podobě paní učitelky se po minulých zkušenostech z podobných akcí raději posilnil dvojtou kávou, aby udržel krok s nocležníky.

Doufáme, že si všichni naši žáci uchovají jen ty příjemné školní vzpomínky a občas se za námi zastaví na kus řeči. Přejeme jim hodně úspěchů.