Mimořádné opatření vlády před 14 dny, 13.10.2020 - Usnesením vlády ČR ze dne 12.10.2020 o přijetí krizového opatření se od středy 14.10.2020 do 1.11.2020 omezuje provoz základních škol
Z básnické tvorby dětí před 19 dny, 8.10.2020 - Jelikož se momentálně v rámci českého jazyka zabýváme básněmi, některé děti se nechaly inspirovat hravými verši o zvířatech a vytvořily svoje vlastní.
Hodina s knihou před 24 dny, 2.10.2020 - První říjnová hodina čtení ve čtvrté a páté třídě patřila volnému výběru knihy ze školní knihovny. Děti si s knihou najdou ve třídě místo, kde se jim bude příjemně číst a po domluvě si knížku, která je zaujme, mohou na dočtení půjčit i domů.

Základní škola a Mateřská škola, Podolí, příspěvková organizace

Podolí č.p. 53, 68604 Kunovice

Charakteristiky školní družiny

Provoz školní družiny je pouze odpolední, od 12.15 hodin do 15.00 hodin. Žáci se zde mohou přihlašovat ke každodenní docházce nebo jen na vybrané dny.

Práce ve školní družině je různorodá. Děti se mohou věnovat např. činnostem výtvarným a rukodělným, pohybovým (využití hřiště, výlety na kolech, přírodovědné vycházky po okolí...). Do náplně školní družiny jsou zařazeny také chvilky s angličtinou nebo němčinou (dle přání dětí a rodičů), kde si prostřednictvím her a písniček upevňují slovní zásobu.

Nejoblíbenější činností však zůstává vaření a příprava drobných jídel, stolování nebo tvoření vlastních jídelníčků.

Relaxovat mohou žáci na balančních míčích, relaxačních míčích a podložkách, které byly k tomuto účelu zakoupeny od Nadace Děti-Kultura-Sport.

Žáci mají vŠD také možnost se připravovat na výuku, používat počítače a vzdělávací software (procvičování a upevňování probraného učiva,  psaní domácích úkolů, atd.).

Mgr. Ing. Jana Buršová
ředitelka