Mimořádné opatření vlády před 8 dny, 13.10.2020 - Usnesením vlády ČR ze dne 12.10.2020 o přijetí krizového opatření se od středy 14.10.2020 do 1.11.2020 omezuje provoz základních škol
Z básnické tvorby dětí před 13 dny, 8.10.2020 - Jelikož se momentálně v rámci českého jazyka zabýváme básněmi, některé děti se nechaly inspirovat hravými verši o zvířatech a vytvořily svoje vlastní.
Hodina s knihou před 19 dny, 2.10.2020 - První říjnová hodina čtení ve čtvrté a páté třídě patřila volnému výběru knihy ze školní knihovny. Děti si s knihou najdou ve třídě místo, kde se jim bude příjemně číst a po domluvě si knížku, která je zaujme, mohou na dočtení půjčit i domů.

EU peníze školám

Zapojení se do tohoto projektu nám umožnilo zakoupit do školy pomůcky, na které bychom z běžného rozpočtu šetřili dlouho. Náš projekt se jmenuje Modernizace výuky, takže jsme z peněz pořídili notebooky, promítací plátna, dataprojektory, výukový software. Učitelé dostali možnost zúčastnit se dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti počítačových technologií, matematiky, jazyka českého a anglického.

Cílová částka se také odvíjela od počtu žáků ve škole. V rámci tzv. Šablon si učitelé sami zpracovávají DUMy (Digitální Učební Materiály), které ověřují ve výuce prostřednictvím moderních technologií.

Odkaz: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy/eu-penize-skolam

Projekt Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754)

Ve druhém pololetí školního roku 2016/2017 se škola zapojila do projektu Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754) ve zjednodušeném vykazování.

Projekt je zaměřen hlavně na vzdělávání pedagogických pracovníků základní i mateřské školy. U základní školy se jedná o vzdělávání v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a inkluzi. V mateřské škole je vzdělávání zaměřeno na předčtenářskou a předmatematickou gramotnost a inkluzi.

Z projektu jsou hrazeny kroužky Klub zábavné logiky a deskových her, Čtenářský klub a doučování pro děti ohrožené školním neúspěchem v základní škole. Pedagogičtí pracovníci jsou zapojeni do tandemové výuky.

Díky tomuto projektu mohou navštěvovat děti mateřské školy předškoličku - setkávání rodičů dětí MŠ s odborníky.

Z finančních prostředků projektu jsou ještě pořizovány učební pomůcky do výuky a do kroužků.

Projekt je na dobu 2 let.Bude ukončen ve druhém pololetí školního roku 2017/2018.