Zápis do 1. třídy před 6 hodinami, 12.4.2024 - Osmé dubnové odpoledne patřilo budoucím prvňáčkům. Děti si u zápisu vyzkoušely, co všechno už znají a zvládnou, seznámily se s některými budoucími spolužáky i pedagogy. Starší žáci pro ně měli připravený dopis na přivítání i dárečky a diplom na památku. Už se na nové žáčky všichni moc těšíme!
Výstava kol s přednáškou před 6 hodinami, 12.4.2024 - Děkujeme tímto panu Pavlíkovi za pozvání na úžasnou výstavu historických a dřevěných kol, které sám vyrábí. Poutavým vyprávěním děti seznámil s historií cyklistiky, vznikem jízdních kol i zajímavými osobnostmi. Kromě vyprávění měl pro děti připravenou i soutěž o ceny a krásné jedlé suvenýry. Děkujeme!
Zápis do první třídy před 7 dny, 5.4.2024 - Srdečně zveme rodiče a budoucí prvňáčky k zápisu do 1. třídy pro školní rok 2024/2025. Ve zrekonstruované budově s tradicí a historií se na vás těší noví spolužáci i pedagogové.

Náhled obrázku

EU peníze školám

Zapojení se do tohoto projektu nám umožnilo zakoupit do školy pomůcky, na které bychom z běžného rozpočtu šetřili dlouho. Náš projekt se jmenuje Modernizace výuky, takže jsme z peněz pořídili notebooky, promítací plátna, dataprojektory, výukový software. Učitelé dostali možnost zúčastnit se dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti počítačových technologií, matematiky, jazyka českého a anglického.

Cílová částka se také odvíjela od počtu žáků ve škole. V rámci tzv. Šablon si učitelé sami zpracovávají DUMy (Digitální Učební Materiály), které ověřují ve výuce prostřednictvím moderních technologií.

Odkaz: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy/eu-penize-skolam

Projekt Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754)

Ve druhém pololetí školního roku 2016/2017 se škola zapojila do projektu Šablony (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002754) ve zjednodušeném vykazování.

Projekt je zaměřen hlavně na vzdělávání pedagogických pracovníků základní i mateřské školy. U základní školy se jedná o vzdělávání v oblasti čtenářské a matematické gramotnosti a inkluzi. V mateřské škole je vzdělávání zaměřeno na předčtenářskou a předmatematickou gramotnost a inkluzi.

Z projektu jsou hrazeny kroužky Klub zábavné logiky a deskových her, Čtenářský klub a doučování pro děti ohrožené školním neúspěchem v základní škole. Pedagogičtí pracovníci jsou zapojeni do tandemové výuky.

Díky tomuto projektu mohou navštěvovat děti mateřské školy předškoličku - setkávání rodičů dětí MŠ s odborníky.

Z finančních prostředků projektu jsou ještě pořizovány učební pomůcky do výuky a do kroužků.

Projekt je na dobu 2 let.Bude ukončen ve druhém pololetí školního roku 2017/2018.

Projekt Šablony II.

Projekt je na dobu 2 let. Bude ukončen 30.9.2021

OP JAK - ŠABLONY OP JAK MŠ A ZŠ PODOLÍ

​​Náhled obrázku