Mimořádné opatření vlády před 8 dny, 13.10.2020 - Usnesením vlády ČR ze dne 12.10.2020 o přijetí krizového opatření se od středy 14.10.2020 do 1.11.2020 omezuje provoz základních škol
Z básnické tvorby dětí před 13 dny, 8.10.2020 - Jelikož se momentálně v rámci českého jazyka zabýváme básněmi, některé děti se nechaly inspirovat hravými verši o zvířatech a vytvořily svoje vlastní.
Hodina s knihou před 19 dny, 2.10.2020 - První říjnová hodina čtení ve čtvrté a páté třídě patřila volnému výběru knihy ze školní knihovny. Děti si s knihou najdou ve třídě místo, kde se jim bude příjemně číst a po domluvě si knížku, která je zaujme, mohou na dočtení půjčit i domů.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?