Výlet do Pavlova a Mikulova před 2 dny, 22.9.2021 - První letošní výlet se zaměřením na historii patřil archeoparku Pavlov a místní expozici, která je mimo jiné zajímavá svým interaktivním zpracováním. Děti si mohly vystavené věci nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. V Mikulově jsme se po obědě vypravili prozkoumat město a nakonec se potěšili krásným výhledem ze Svatého kopečku.
Veselé cestičky v MŠ před 11 dny, 12.9.2021 - V areálu mateřské školy vznikly cestičky sloužící k rozvoji motorických dovedností hravou formou, kde si děti mohou vyzkoušet různé způsoby pohybu.
Dravci před 11 dny, 12.9.2021 - Středeční dopoledne patřilo představení dravých ptáků. Na parkovišti u MŠ se děti seznámily se známými i méně tradičními druhy dravců a jejich charakteristickými znaky i chováním. Poučné i zábavné vystoupení nadchlo všechny malé i velké diváky.

Pohádka z popelnice

vytvořeno: 11.2.2014, před 8 roky v rubrice Aktuality Výukový program určený dětem z II. třídy pořádaný přírodovědným centrem Trnka

Popis programu: Cílem programu je děti pomocí her a dramatizace pohádky seznámit s problematikou odpadu. Zkusíme si roztřídit hromádku odpadu a budeme diskutovat o předcházení jeho vzniku. Součástí programu je výroba ručního papíru. V průběhu programu si odpovíme na otázky jako: V čem spočívá problém odpadu?, Kde se bere odpad?, Co se děje s tím, co vyhodíme do popelnice?, Jak třídit odpad a má smysl ho třídit?, Co je to recyklace?, Jaké složky má odpad?, Proč je nebezpečný odpad nebezpečný?