Přišel k nám Mikuláš před 1 dnem, 6.12.2022 - V pondělí obešel děti ze základní i mateřské školy Mikuláš se svou družinou. Tohoto úkolu se již tradičně zhostili žáci páté třídy. Kromě balíčků měli připravenou i krátkou promluvu ke každému dítku. Svůj úkol splnili výborně a vykouzlili atmosféru plnou překvapení a radosti.
Co se děje ve školce před 5 dny, 2.12.2022 - Ve školce už je znát, že se blíží čas Vánoc. Děti si vyzkoušely pečení perníčků, tvoření z papíru a povídaly si o svátku svaté Barbory, který bude v neděli. Při vycházkách je patrné, že přišel zimní čas a je potřeba se teple oblékat. Týden dětem zpříjemnilo divadélko, které přijelo zahrát tři výchovné pohádky.
Návštěva planetária před 12 dny, 25.11.2022 - V planetáriu v Uherském Brodě byl pro žáky připraven zajímavý program. Děti se podívaly na noční oblohu různých ročních období, cestovaly galaxií, viděly zblízka hvězdy i planety. V rámci poutavé přednášky jsme shlédli dva dokumenty o vesmíru. Procházku po městě jsme završili u krásného dřevěného betlému na náměstí.

Návštěva ZŠ Červená cesta

vytvořeno: 23.6.2014, před 9 roky v rubrice Aktuality Seznamujeme se s novými spolužáky

Velmi rádi jsme přijali pozvání od pana ředitele Mgr. Michka ze ZŠ Červená cesta, protože většina našich "páťáků" přestupuje na 2. stupeň právě tam.

Pan ředitel nás nejdříve provedl celou školou a poté se nás ujala paní třídní učitelka Mgr. Šárka Smělíková. Ta si připravila pro všechny děti spoustu skupinových činností, při kterých se budoucí spolužáci lépe poznali. Samozřejmě, že jsme museli vyzkoušet i jejich maxi tělocvičnu.

Musíme říct, že jsme v kunovské škole strávili velmi příjemné dopoledne. Žáci z Kunovic přijali nové spolužáky z Podolí a z Popovic ihned mezi sebe a dokonce je nechtěli ani pustit domů.

Naše děti se také na nové prostředí velmi těší, ale slíbili, že se za námi budou rádi vracet.

Přejeme jim do dalších školních let mnoho úspěchů.