Vycházka k Olšavě před 2 dny, 21.4.2021 - 22. dubna se slaví den Země, a proto jsme vyrazili na vycházku k neregulovanému toku řeky Olšavy. Kromě mnoha rostlin a živočichů zaujala děti zejména možnost zblízka si prohlédnout vrstvy země. Překvapením byla průzračná voda a písčitá pláž se spoustou škeblí. Dalším plánem je navštívit toto zajímavé místo znovu a vyčistit ho od naplavených odpadků.
ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY před 2 dny, 21.4.2021 - Zápis dětí do mateřské školy proběhne od 2.-16.5.2021 doručením dokumentů do Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace
Informace pro školy a školská zařízení od 26.4.2021 před 2 dny, 21.4.2021 - Od pondělí 26.4.2021 platí další pravidla v poskytování vzdělávání dětí, žáků, studentů

Halloween party

vytvořeno: 31.10.2013, před 8 roky v rubrice Aktuality spaní ve škole

Počasí nám přálo, a tak jsme mohli naše „Halloweenské řádění“ začít na školní zahradě.

Odpolední party odstartovalo soutěží, v které žáci museli zapojit rychlost i chytrost dohromady. Skupinka soutěžících, která nejdříve vyluštila zašifrovanou zprávu si mohla pochutnat na „sladkém pokladu.“

Po úvodní soutěži jsme uspokojily naše žaludky opečenými špekáčky a ihned poté vypukl náš večírek.

Nejdříve se všichni hodily „do gala“ a předvedli se v celé své kráse. Děti soutěžily v různých disciplinách a aktivitách, kterými se baví mládež i v anglicky mluvících zemích (např. APPLE BOBBING a APPLES ON THE STRING).

V 22.00 hodin byla vyhlášena večerka a po absolvování hygieny mohly děti zhlédnout jeden hororový film. V průběhu filmu všichni hrdinové absolvovali STEZKU ODVAHY.

Kolem 23.00 hodiny většina zúčastněných zaspala. Ale bohužel i vyjímky se našly (hlavně z chlapeckých řad)a paní učitelka musela několikrát za noc opustit svůj vyteplený pelíšek.

Ranní vstávání bylo kruté, ale nevyhnutelné. Následoval úklid, snídaně a konečné vyhlášení všech soutěží. Každý si odnesl diplomek a nějakou tu maličkost.

Celé páteční dušičkové dopoledne dále pokračovalo projektovým dnem na dušičkové téma.