Výlet do ZOO Hodonín před 3 dny, 10.6.2024 - Po velkém těšení a v rámci tématu Zvířecí kamarádi vyrazily děti z MŠ na výlet za zvířátky. Počasí bylo teplé a slunečné a tak mohly děti obdivovat zvířata ve výbězích a pozorovat, co dělají, jak se krmí i odpočívají.
Exkurze ve Strážnici před 3 dny, 10.6.2024 - Školáci absolvovali exkurzi ve strážnickém skanzenu, kde se seznámili se stavbami i způsobem života našich předků. Druhou část dopoledne jsme věnovali návštěvě dílny, která se zabývá výrobou modrotisku. Dozvěděli jsme se zajímavosti o postupu i náročnosti ruční práce. Druhý den jsme ve výtvarné výchově vyzkoušeli tvorbu návrhu modrotiskového plátna.
Povídáme si o počasí před 3 dny, 10.6.2024 - Svítí sluníčko, bude pršet? Jaké jsou barvy duhy? Hrajeme si na meteorology a bavíme se o počasí.

Náhled obrázku

Ej, šlahačka moja- vzdělávací program v II. třídě

vytvořeno: 2.4.2014, před 10 roky v rubrice Aktuality Děti se dozvěděly, proč se vlastně slaví Velikonoce, jaký je jejich původ, jaké jsou velikonoční zvyky a tradice. Dozvěděly se například, proč se barví vajíčka, co to symbolizuje, proč se peče beránek, nebo proč chlapci chodí s „korbáčem“ na „šlahačku“. V průběhu programu si také děti vlastnoručně vytvořily malý dárek.