Vycházka k Olšavě před 2 dny, 21.4.2021 - 22. dubna se slaví den Země, a proto jsme vyrazili na vycházku k neregulovanému toku řeky Olšavy. Kromě mnoha rostlin a živočichů zaujala děti zejména možnost zblízka si prohlédnout vrstvy země. Překvapením byla průzračná voda a písčitá pláž se spoustou škeblí. Dalším plánem je navštívit toto zajímavé místo znovu a vyčistit ho od naplavených odpadků.
ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY před 2 dny, 21.4.2021 - Zápis dětí do mateřské školy proběhne od 2.-16.5.2021 doručením dokumentů do Základní školy a Mateřské školy, Podolí, příspěvkové organizace
Informace pro školy a školská zařízení od 26.4.2021 před 2 dny, 21.4.2021 - Od pondělí 26.4.2021 platí další pravidla v poskytování vzdělávání dětí, žáků, studentů

Cyklovýlet

vytvořeno: 25.6.2014, před 7 roky v rubrice Aktuality školní výlet na Modrou a Velehrad

Závěr školního roku se blíží kupředu, tak proč si ho trochu nezpestřit.

Dnes jsme se vydali se třinácti sportovci prozkoumat obec Modrou a Velehrad trochu netradičně. Vyrazili jsme hned zrána v 7.30 hodin. Sluníčko nás doprovázelo celo cestu tam i zpět, sem tam se objevil mráček nebo spadla dešťová kapička. S krátkými pauzami na svačinku, pití a mírný relax  jsme cestu tam zvládli zhruba za 1,5 hodiny. Bohužel jsme museli po cestě řešit i technické závady na kolech, což nás mírně pozdrželo.

První návštěva v obci Velehrad vedla do kláštera za řeholní sestrou Damiánou z řádu Kongregace sester svatého Cyrila a Metoděje. Sestra Damiána se celoživotně věnuje pěstování a sběru léčivých bylinek, které přinášejí lidem zdraví a úlevu. Svými bylinkami, mastmi a tinkturami je známá u nás i v zahraničí. Tato přívětivá paní nás provedla celou svou bylinkovou zahrádkou a také nás vybavila pytlíkem léčivého čaje.

Další kroky nás zavedli do lapidária pod velehradskou bazilikou, jehož délka chodeb činí 560 m. Zde jsme si mohli prohlédnout sbírku kamenných plastik a dalších archeologických nálezů. Některým dětem nestačila pouze jedna prohlídka a labyrint chodeb si proběhly celkem třikrát.

Na závěr byla sladká tečka v místní cukrárně, která byla jako všechno na Velehradě přímo "božská".

Děti se chovaly po celou dobu vzorně, proto se už těšíme na další cyklovýlet.