Aktuálně

Výlet MŠ do Kovozoo před 2 dny, 16.4.2024 - Největším zážitkem tohoto týdne byla cesta vlakem do KOVOSTEELU Starého Města. Výlet se nám vydařil, i když bylo hodně chladno. Děti si prohlédly areál se zvířátky a projely se vláčkem.
Povídáme si o mláďátkách před 2 dny, 16.4.2024 - Na jaře všechno kvete, roste a také zvířátka mají svá mláďátka. Tento týden jsme si povídali o zvířátkách ze dvora a zahráli si i pohádky.
Výsledky zápisu dětí do 1. ročníku ZŠ před 3 dny, 15.4.2024 -

Spolupracujeme


​​

Náhled obrázku

Aktuality

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY - doučování žáků

před 1 rokem, 22.3.2023

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Číst celý článek

Zimní radovánky v MŠ

před 6 roky, 23.1.2018

Musíme využít každý spadlý snížek a pořádně si zadovádět :-D

Číst celý článek

Čertovský den v MŠ s vzácnou návštěvou :-D

před 6 roky, 5.12.2017

Dnes jsme měli ve školce výjimečný den. Školka se nám proměnila v pekelnou třídu plnou čertíků a čertic. Po splnění úkolů získali pekelníčci "výuční čertovský list". Také nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem, kteří obdarovali děti bohatou nadílkou. Touto cestou mnohokrát děkujeme všem zúčastněným.

Číst celý článek

Beseda se spisovatelem Jiřím Jilíkem

před 7 roky, 16.11.2017

Ve čtvrtek dopoledne navštívil děti v základní škole spisovatel, publicista a folklorista zabývající se ve svých knihách tématikou Slovácka. Předčítal dětem, pouštěl ukázky z dobových filmů a pohádek, diskutoval s dětmi a na závěr podepisoval knihy.

Číst celý článek

Zdravá pětka

před 7 roky, 3.10.2017

V úterý 3. října děti ze všech tříd pracovaly v rámci výukového programu Zdravá pětka. Seznámily se se zásadami zdravého životního stylu a různými druhy potravin, které zdraví podporují nebo mu naopak škodí.

Číst celý článek

Zahájení školního roku 2013 / 2014

 aA zase ve škole....hurááááá

Po dlouhých letních prázdninách se opět otevřely třídy pro nás žáky. A co je nového? Ve škole máme nová okna. Všichni jsme se sešli na slavnostním zahájení, kde nám byla představena nová paní ředitelka.

Malé divadelní představení

Jíte hodně ovoce? My tedy ano, hlavně proto, že naše škola je zapojena do projektu Ovoce do škol, a také proto, že jsme měli možnost vidět divadelní představení plné ovoce a vitamínů. V kulturním domě jsme se sešli společně s kamarády ze školky a také ze škole z Popovic. 

Dopravní hřiště

Bezpečnost na prvním místo. Aspoň tak se o tom všude mluví. Bezpečnému chování na vozovce jsme se učili i my. V pondělí 16. září jsme navštívili dopravní hřiště v Uherském Hradišti, Prošli jsme si teoretickou část v učebně, poté praktickou jízdu na kole. Na jaře se sem opět vrátíme, abychom tak získali průkaz cyklisty.

Malování na hedvábí

Na pozvání paní ředitelky přijela 3. října do školy výtvarnice paní Dostálková, pod jejímž odborným dohledem jsme spojili svůj talent a nápaditost, abychom tak společnými silami vytvořili krásný obraz - sluníčko, které visí na chodbě u šaten.

Psí terapie

Pes, přítel člověka - to jsme už hodněkrát slyšeli. A ono je to pravda, obzvláště tehdy, kdy se jedná o psíka, který je za tímto účelem vycvičen. Jednoho takového psa jsme měli 17. října ve škole, jeho majitelka s ním umí zajímavé věci. Takto vycvičený pes pomáhá například postiženým lidem, cizím slovem se takové aktivitě říká canisterapie.

Hody v Podolí

Občané Podolí a také ti přespolní si v sobotu 19. října užili takového veselí, jakého v Podolí na hodech ještě neměli. Všichni měli tu možnost vidět naše vystoupení, které s námi nacvičila paní učitelka Kozelková. Děvčata měla na sobě nové rukávce, které jsme do školy pořídili z finančního datu Nadace Synot. Společně s námi vystupovaly také děti z mateřské školky. Počasí přálo, a tak jsme po našem výkonu mohli za odměnu na kolotoče....

Sběr papíru

Žijeme ekologicky, třídíme odpad a hlavně sbíráme papír. Sběr papíru se ve škole koná 2x ročně. Ve středu 23. října se náš školní průjezd proměnil tak trochu ve skládku, ale v ekologickou skládku. Společně a našimi rodiči jsme sem navozili hromady papíru a kartonů. Peníze, které za sběr škola získá, se použijí na nákup odměn pro žáky, ceny do školních soutěží apod.

Projektový den - Halloween a Dušičky

Halloween nebo Dušičky? V pátek 1. listopadu jsme se ráno probudili ve škole a místo běžné výuky jsme měli projektový den na halloweenské a dušičkové téma. 

Stověžatá Praha

Má Praha sto věží? Je to perla v srdci Evropy? To vše se říká o našem hlavním městě a je to pravda pravdoucí. Ve čtvrtek 5. prosince jsme měli tu možnost se o tom přesvědčit. Paní učitelky se s námi vydaly na výlet do předvánoční Prahy. A byla to krása. Vyjeli jsme ráno vlakem z Popovic, vyzkoušeli jsme si jízdu metrem i tramvají, lanovkou na Petřín, do zrcadlového bludiště, prošli jsme Hradčany i katedrálu a Malou Stranu, odtud přes Karlův most na vánoční trhy na Staroměstské náměstí, kde už pod orlojem čekaly skupinky čertů, andělů a Mikulášů. Byl to náročný, ale krásný výlet.

Vánoční dílničky

Na vánoční dílničky do školy zveme především naše maminky, babičky a sourozence. Letos se konaly ve středu 11. prosince. Každá vyučující má připravený výtvarný materiál na výrobu nějakého drobného dárku, které si zkoušíme sami vyrobit. Zveme také výtvarnice z našeho okresu, které tvoří například šperky ze smaltu, z fimo hmoty a jiné ozdobné předměty. Tato akce bývá velmi oblíbena, školu navštěvují i rodiče dětí z mateřské školky.

Vánoční besídka

Pro naše rodiče jsme si na čtvrtek 19. prosince připravili vánoční besídku. Na programu bylo pásmo koled s dramatizací, anglické vánoční koledy, břišní tance v podání Natálky Lykové a Jolanky Pavelkové, sólová hra na příčnou flétnu Adélky Potomákové a také závěrečný tanec Zombie. Program jsme připravovali celý měsíc, tak se snad líbil....

Kurz první pomoci

Tato preventivní akce se uskutečnila v úterý 21. ledna, kdy k nám do školy přijela vrchní staniční sestra paní Stušková se svým synem, který pracuje u rychlé záchranné služby v Uherském Brodě. Dozvěděli jsme se od nich spoustu užitečných poznatků z oblasti jejich práce. Naučili jsme se zásady první pomoci. Sami jsme se vyzkoušeli obvazování raněného, stabilizovanou polohu, masáž srdce atd.


Zazpívej, slavíčku...

Ve čtvrtek 30. ledna se u nás ve škole kromě vysvědčení za 1. pololetí rozdávaly také ceny za účast ve školním kole pěvecké soutěže Zazpívej, slavíčku. Odbornou porotu tvořily naše paní učitelky, které hodnotily vhodný výběr písně, čistotu hlasového projevu a celkový dojem. Na medailových příčkách se umístili tito žáci:

1. místo                Natálie Lyková

2. místo                Vít Červenka

3. místo                Radek Kudlička                           Cenu diváků za sympatický projev získal Martin Rathouzský.

Exkurze u hasičů

Výlet do Hradiště máme moc rádi, tentokrát jsme navštívili hasičský záchranný sbor, kde nám hasiči dovolili nahlédnout pod pokličku jejich zajímavého povolání. Chtěli bychom se zúčastnit výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima děti, proto jsme si pozorně prohlédli všechna auta, vyzkoušeli na vlastním těle hasičovu výzbroj a výstroj. Speciálně kvůli nám byl vyhlášen cvičný poplach. Nejvíc nás ale nadchla jejich tělocvična s posilovnou, kde jsem si pořádně dali do těla. Měli jsme velké štěstí, protože ten den měla mimořádný výcvik lezecká skupina hasičů, kteří se specializují na práce ve výškách. Dopravní nehody, požáry, přírodní katastrofy aj. To je jejich práce a to bude také předmětem našich slohových a výtvarných prací.

Mamut v muzeu

Ve Slováckém muzeum jsme navštívili výstavu nejstarších archeologických nálezu na našem území. Návštěvníka nejvíce zaujme model 15ti letého mamutího mláděte, pravé mamutí zuby (stoličky). Krásné byly také keltské mince, slovanské šperky a keramika. Pracovnice Slováckého muzea pro nás připravila zajímavý výklad, který byl doplněn o skupinové práce, kdy jsme si zahráli na paleontology a archeology. Po splnění úkoly byli ti nejšikovnější odměněni pravými střepy ze slovanské keramiky.

Veselé zoubky

Veselé zoubky je preventivní program v péči o chrup, který na školách prezentuje DM Drogeriemarket. Ve čtvrtek 27. února nám tento program představila oblastní manažerka společnosti. Teď už víme, jak často si čistit zuby, jak často měnit kartáček, které jídlo a pití našim zubům škodí. Na velkých modelech čelistí jsme si vyzkoušeli, jak zuby správně čistit, poté jsme si promítali video o Hurvínkovi a jeho bolavém zubu. Závěr jsme byli obdarováni dárkovými předměty, které nám pomůžou při správné ústní hygieně.

Fašankový průvod

V pátek 28. února u nás ve škole zazvonily malí fašančáři ze školy. Do jejich průvodu plného pestrých masek se přidaly paní učitelky i některé maminky. Svým malým vystoupením nám zpříjemnili dopolední vyučování.

Zazpívej, slavíčku...

V Hradišti se konal 40. jubilejní ročník soutěže Zazpívej, slavíčku, kam naše škola vyslala své tři zástupce. V kategorii 5.- 6. tříd nás reprezentoval Pavel Žufánek a Vít Červenka. V kategofii 3.- 4. tříd naši školu zastupovala Natálie Lyková. Obě kategorie byly velmi silně zastoupeny. Naši zpěváčci do dalšího kola nepostoupili, ale i přesto jim děkujeme za reprezentaci naší školy.