Výlet do Kutné Hory před 4 dny, 13.5.2022 - Středeční výlet do města stříbra provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra. Dopoledne a část odpoledne jsme strávili ve společnosti průvodce, který nás provedl Vlašským dvorem a Mincovnou. Děti se zde seznámily s historií jádra města i historií mincovnictví. Následovala procházka historickým centrem s výkladem a návštěva Chrámu sv. Barbory a přilehlé kaple. Prostřednictvím pohádkového příběhu a pověstí jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Po společné části následoval rozchod, aby si všichni mohli prozkoumat centrum města. Vrátili jsme se ve večerních hodinách, příjemně unavení a bohatší o mnoho nových poznatků a zážitků.
Dubnové dny v družině před 11 dny, 6.5.2022 - Závěr dubna patřil táboráku a čarodějnicím. Děti si na zahradě ozdobily májku, opekly špekáčky a užily spoustu zábavy.
Čarodějnice v MŠ před 11 dny, 6.5.2022 - Poslední dubnový pátek jsme měli ve školce čarodějnický den. Děti plnily spoustu úkolů, aby mohly být “pasovaní” na čarodějnice. Vymyslely si například své čarodějnické jméno, učily se létat na koštěti a taky vařily pravý lektvar.

Advent ve školce

vytvořeno: 22.12.2013, před 9 roky v rubrice Aktuality Předvánoční čas jsme jako každoročně zahájili Mikulášskou nadílkou. Mikuláš byl velmi hodný, všechny děti obdaroval hezkými dárky a nezapomněl nám přinést vánoční stromeček. A to už začala ta pravá předvánoční atmosféra. Vystřihovali jsme a lepili vánoční ozdoby, zpívaly koledy a také jsme si upekli plný tác voňavých perníčků. Moc zajímavé bylo pouštět lodičky z ořechových skořápek. Pod krásně nazdobeným stromečkem jsme se radovali z bohaté nadílky, kterou nám přinesl do školky Ježíšek o trochu dřív.