Přišel k nám Mikuláš před 1 dnem, 6.12.2022 - V pondělí obešel děti ze základní i mateřské školy Mikuláš se svou družinou. Tohoto úkolu se již tradičně zhostili žáci páté třídy. Kromě balíčků měli připravenou i krátkou promluvu ke každému dítku. Svůj úkol splnili výborně a vykouzlili atmosféru plnou překvapení a radosti.
Co se děje ve školce před 5 dny, 2.12.2022 - Ve školce už je znát, že se blíží čas Vánoc. Děti si vyzkoušely pečení perníčků, tvoření z papíru a povídaly si o svátku svaté Barbory, který bude v neděli. Při vycházkách je patrné, že přišel zimní čas a je potřeba se teple oblékat. Týden dětem zpříjemnilo divadélko, které přijelo zahrát tři výchovné pohádky.
Návštěva planetária před 12 dny, 25.11.2022 - V planetáriu v Uherském Brodě byl pro žáky připraven zajímavý program. Děti se podívaly na noční oblohu různých ročních období, cestovaly galaxií, viděly zblízka hvězdy i planety. V rámci poutavé přednášky jsme shlédli dva dokumenty o vesmíru. Procházku po městě jsme završili u krásného dřevěného betlému na náměstí.

Advent ve školce

vytvořeno: 22.12.2013, před 9 roky v rubrice Aktuality Předvánoční čas jsme jako každoročně zahájili Mikulášskou nadílkou. Mikuláš byl velmi hodný, všechny děti obdaroval hezkými dárky a nezapomněl nám přinést vánoční stromeček. A to už začala ta pravá předvánoční atmosféra. Vystřihovali jsme a lepili vánoční ozdoby, zpívaly koledy a také jsme si upekli plný tác voňavých perníčků. Moc zajímavé bylo pouštět lodičky z ořechových skořápek. Pod krásně nazdobeným stromečkem jsme se radovali z bohaté nadílky, kterou nám přinesl do školky Ježíšek o trochu dřív.